Krzysztof Mejer komisarzem w Rudzie Śląskiej i wspólny kandydat na prezydenta miasta?

290926152 560203278950489 962487405673928347 n
Kastelik

Szymon Kastelik

28 czerwca, 2022

Ruch Samorządowy "TAK Dla Polski" chce, żeby komisarzem w Rudzie Śląskiej został Krzysztof Mejer. Taki pomysł popierają m.in. prezydenci Sosnowca oraz Katowic.

16 czerwca 2022 roku po ciężkiej chorobie zmarła Grażyna Dziedzic. Przez 12 lat pełniła funkcję prezydenta Rudy Śląskiej. Kilka dni później wygaszono jej mandat. Tym samym jej zastępcy przestali pełnił rolę wiceprezydentów. 

Według prawa, jeżeli do kolejnych wyborów pozostało więcej niż rok, premier musi powołać w mieście komisarza oraz ogłosić przedterminowe wybory. W poniedziałek, 27 czerwca w Sosnowcu członkowie struktur regionalnych Ruchu Samorządowego "TAK! Dla Polski" w województwie śląskim, jednoznacznie wypowiedzieli się na temat przyszłości Rudy Śląskiej. W swoim uchwale zaapelowali do wszystkich organizacji i struktur politycznych w Rudzie Śląskiej, żeby w tej trudnej sytuacji poparli tylko jednego kandydata na prezydenta miasta.

Jednocześnie prezydenci m.in. Sosnowca i Katowic zaapelowali do premiera, żeby na komisarza do czasu wyborów wybrał byłego I zastępcę Grażyny Dziedzic, czyli Krzysztofa Mejera. 

- Najlepszym rozwiązaniem będzie powołanie na stanowisko komisarza dotychczasowego I zastępcę prezydenta, Krzysztofa Mejera – przyznali jednogłośnie zebrani członkowie "TAK! Dla Polski".

 – Tak było m.in. w Gdańsku, gdzie po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, komisarzem została Aleksandra Dulkiewicz. Takich dobrych zwyczajów i praktyk jest więcej – mówi prezes Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski, Jacek Karnowski, który wraz z prezydentem Wrocławia gościli w poniedziałek w Sosnowcu.

– Działania władz samorządowych służyły rozwojowi miasta i dążyły do podniesienia komfortu mieszkańców. Wiele inwestycji i projektów wymaga spokojnego dokończenia. Miasto potrzebuje kandydata, który z pasją i zaangażowaniem podejmie samorządowe wyzwania – mówił Marcin Krupa, wiceprezes ruchu w województwie śląskim oraz prezydent Katowic.

 - Dla lokalnej społeczności, mieszkańców, to ogromna strata. W tak trudnej chwili konieczne są decyzje, która zapewnią sprawne funkcjonowanie miastu w atmosferze spokoju, a także szacunku – powiedział Arkadiusz Chęciński, prezes wojewódzkich struktur ruchu samorządowego i prezydent Sosnowca.

Krzysztof Mejer odniósł się do propozycji "TAK! Dla Polski". - Dziękuję za udzielony mi kredyt zaufania. Podczas zebrania śląskich struktur regionalnych stowarzyszenia podjęto też uchwałę w sprawie poparcia dla zgłoszenia jednego, ponadpartyjnego kandydata na stanowisko Prezydenta Rudy Śląskiej. W tym przypadku nie padło jeszcze żadne konkretne nazwisko, ale pod tym pomysłem „podpisuję się obiema rękami” - skomentował Mejer. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 43.8µg/m3 PM2.5: 34.1µg/m3