Kradł samochody pod osłoną nocy. Złodziej był fanem francuskich marek

35 793739

Redakcja

15 stycznia, 2024

45-latek podejrzany jest o liczne kradzieże samochodów na terenie województwa śląskiego i nie tylko. Na jego celowniku były głównie pojazdy francuskich marek. 

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach od kilku miesięcy pracowali nad sprawą kradzieży samochodów na terenie województwa śląskiego i miast z innych regionów Polskich. Łupem złodzieja padały głównie pojazdy marki Renault i Peugeot. 

- Coraz to nowsze informacje w prowadzonych czynnościach operacyjnych skierowały policjantów do województwa opolskiego - relacjonuje komenda. 

I w ten sposób na początku stycznia policjanci przygotowali zasadzkę w Kluczborku, gdzie zatrzymali 45-latka, który przyjechał na osiedle peugeotem skradzionym kilka godzin wcześniej w Łodzi. Kryminalni odzyskali też drugiego peugeota, którego 45-latek skradł w Dąbrowie Górniczej. 

- Mężczyzna kradł samochody francuskich marek, głównie nocą, z osiedli mieszkaniowych, wykorzystując do włamań urządzenia elektroniczne - komentuje policja.

Podczas przeszukania odnaleziono urządzenia służące do kradzieży i tablice rejestracyjne ze skradzionych samochodów. Zatrzymany odbywał już wyrok pozbawienia wolności w związku z podobnymi przestępstwami.

Podczas przeszukania śląscy kryminalni znaleźli te urządzenia oraz kilka tablic rejestracyjnych pochodzących ze skradzionych pojazdów. Wszystkie przedmioty będą teraz dowodami w sprawie.

Wiele wskazuje na to, że zatrzymany ma na swoim koncie znacznie więcej kradzieży samochodów. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Górniczej. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej zastosował wobec 45-latka tymczasowy areszt.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3