W II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Katowicach jeden z uczniów uzyskał wynik pozytywny testu na koronawirusa. Cała klasa przeszła na tryb nauczania zdalnego. Dwóch nauczycieli którzy mieli kontakt z uczennicą będzie pracować zdalnie.
Pozytywny wynik testu na obecność wirusa potwierdzono u jednej z uczennic II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Katowicach. Te liceum jest największym w mieście.
Cała klasa, do której uczęszcza zakażona uczennica przeszła na tryb nauczania zdalnego. Zdalnie będzie też pracowała dwójka nauczycieli, którzy mieli kontakt z uczennicą
powiedział dla radia Eska Jacek Pruciak, dyrektor II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach.
Dzięki szybkiej reakcji dyrekcji oraz odpowiednim procedurom nie trzeba było wszystkich uczniów wysyłać na pracę zdalną. Tylko uczniowie z jednej klasy mający bezpośredni kontakt z zakażoną uczennicą będą pracować zdalnie. Reszta uczniów chodzi do szkoły normalnie.
Braliśmy to pod uwagę, że możemy mieć przykład zakażenia koronawirusem w szkole. Do naszej szkoły chodzi ponad tysiąc uczniów, wielu z nich dojeżdża spoza Katowic, z niemal wszystkich miast w aglomeracji. Na szczęście w tym przypadku procedury zadziałały perfekcyjnie i uniknęliśmy chaosu
mówi cytowany przez radio eska Jacek Pruciak.