Kopacz zrobiła miejsce Tuskowi - PO nie lubi kobiet w polityce? Rosa: parytet jest zachowany [WIDEO]

Tuskkopacz
Kastelik

Szymon Kastelik

7 lipca 2021

Donald Tusk wrócił, ale ktoś musiał stracić swoje stanowisko. Padło na Ewę Kopacz. Przeciwnicy Platformy Obywatelskiej zarzucają partii brak poszanowania dla kobiet.

Donald Tusk od soboty pełni obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Aby tak się stało, ktoś z wiceprzewodniczących PO musiał zrezygnować, aby Tusk otrzymał tę posadę w PO. Wybór padł na Ewę Kopacz, jedyną kobietę we "władzach" partii. Pozycję wiceprzewodniczącego stracił też Bartosz Arłukowicz (Borys Budka również został wiceszefem partii). Funkcję wiceprzewodniczących PO nadal pełnią Tomasz Siemoniak oraz Rafał Trzaskowski. W ten sposób gronie szefów partyjnych są sami mężczyźni. 

Środowisko Prawa i Sprawiedliwości zarzuca Platformie Obywatelskiej odejście od demokratycznej postawy, a także wypychanie kobiet w partii na dalszy plan. W licznych wypowiedziach przypominają historię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która w ubiegłym roku została zastąpiona przez Rafała Trzaskowskiego w walce o fotel prezydenta Polski. 

O brak kobiety w ścisłych władzach Platformy Obywatelskiej zapytaliśmy Monikę Rosę z Nowoczesnej, która jest bliskim koalicjantem PO, a na co dzień walczy o prawa kobiet w naszym kraju. 

Kwestia tego jak widzę to u wiceprzewodniczących (Platformy Obywatelskiej - przyp. red.), myślę, że nie ma takiego znaczenia. Bardziej martwię się jak wygląda sytuacja w rządzie, że na tylu ministrów jest jedna pani minister. I to jest jakiś problem partycypacji kobiet na stanowiskach kierowniczych - powiedziała Monika Rosa w studiu Poranka S24. Dodała także, że akurat w Koalicji Obywatelskiej parytety są zachowywane. 

Wicemarszałkiem Sejmu z ramienia KO jest pani marszałek Kidawa-Błońska. Zarówno Barbara Nowacka, jak i Małgorzata Tracz i Katarzyna Lubnauer są członkiniami prezydium klubu koalicyjnego. Więc zdaje się, że z naszej strony ten parytet jest zachowany”

monika rosa w rozmowie z silesia24.

Szacunku do kobiet, także w polityce, nikt mnie nie musi uczyć - mówił w niedzielę Donald Tusk.

WIĘCEJ W PONIŻSZEJ ROZMOWIE Z MONIKĄ ROSĄ:
 

 

powiązane artykuły:

Poslankiko
Wiadomości 2 lutego 2022

Krystyna Szumilas, Monika Rosa i Mirosława Nykiel wizytowały dzisiaj w Śląskim Kuratorium Oświaty. Z

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3