Kontrolowali rowery, a złapali poszukiwanego

46 719354

Redakcja

7 sierpnia, 2022

Jaworznicyy policjanci kontrolowali rowerzystów w ramach akcji "Bezpieczny Cyklista". Jednak zatrzymali nie tylko dwóch nietrzeźwych rowerzystów, ale także poszukiwanego mężczyznę. 61-latek "wpadł", bo jadąc rowerem, popełnił wykroczenie.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie przeprowadzali akcję pn. „Bezpieczny cyklista”. Jej celem jest zwracanie uwagi użytkownikom rowerów i hulajnóg — także tych elektrycznych na konieczność przepisowego korzystania z dróg, a także jazdy z wyobraźnią. Mundurowi z pewnością nie spodziewali się, że oprócz upomnień i mandatów za nietrzeźwą jazdę, będą musieli aresztować poszukiwanego mężczyznę. 

W czasie kontroli na ulicy Grunwaldzkiej policjanci zatrzymali 61-letniego rowerzystę, który popełnił wykroczenie. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazał się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd w Krakowie celem odbycia ponad dwuletniego wyroku pozbawienia wolności. Z pewnością była to jego ostania przejażdżka rowerem przez najbliższy czas.  Dodatkowo w tym samym dniu inny rowerzysta uszczuplił swój portfel o 2500 zł mandatu za jazdę pod wpływem alkoholu. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.7µg/m3 PM2.5: 17.9µg/m3