Koniec z uciążliwym niedzielnym handlem w Gołonogu

Jhretjhgfd

Redakcja

25 czerwca, 2022

Niedzielny handel przy ul. Tysiąclecia w Dąbrowie Górniczej zostanie zlikwidowany. Podczas środowej sesji dąbrowscy radni zadecydowali, że od 17 lipca ryneczek w Gołonogu działać będzie od poniedziałku do soboty.

Jak podaje miasto, handel prowadzony w niedziele jest dużym utrapieniem dla mieszkających w pobliżu ryneczku przy ul. Tysiąclecia. Dlatego urząd i radni postanowili zmienić tę sytuację.

 

Zdecydowało niezadowolenie okolicznych mieszkańców, którzy skarżyli się na blokowanie chodników przez stoiska handlowe, klientów parkujących na trawnikach i śmieci walające się po całym osiedlu ”

mówił podczas środowej sesji Marcin Górski, zastępca naczelnika Wydziału Polityki Społecznej, Mieszkaniowej i Zdrowia.

Sprzedawcy, którzy do tej pory handlowali w Gołonogu w niedziele będą mogli robić to dalej, ale na miejskim targowisku przy ul. Poniatowskiego na Redenie. Skorzystają klienci, bo będą mieć szerszą ofertę w jednym miejscu”

przekonywał.

Stowarzyszenie Kupców Targowych, które zarządza targowiskiem na Redenie, jest gotowe wygospodarować dodatkowe miejsca dla handlujących obecnie w Gołonogu.

Cieszę się, że targowisko nie zostanie zlikwidowane, a jedynie niedzielny handel”

zaznaczył radny Piotr Zieliński.

Do tego kroku przymierzaliśmy się od 3 lat, ponieważ teren przy ul. Tysiąclecia nie jest przystosowany do handlu obwoźnego na taką skalę. Obawialiśmy się jednak, że likwidacja niedzielnego handlu negatywnie wpłynie na punkty handlowe działające tygodniu. Dlatego wraz z Dąbrowskim Inkubatorem Przedsiębiorczości przeprowadziliśmy badania i warsztaty z kupcami. Przekonaliśmy się, że nie ma zależności między jednym a drugim handlem. Dodatkowo niedzielny, chaotyczny handel negatywnie rzutuje na codzienny wizerunek ryneczku”

wyjaśniał Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

W głosowaniu 22 radnych opowiedziało się za przeniesieniem niedzielnego handlu z Gołonoga na Reden, 3 wstrzymało się od głosu. MZBM, który zarządza Ryneczkiem, planuje likwidację niedzielnego handlu od 17 lipca.

 

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Słaba jakość powietrza!

PM10: 75.0µg/m3 PM2.5: 67.3µg/m3