Koniec turnieju finałowego w Spodku. Włosi mistrzami Europy!

IMG 4545

Redakcja

20 września, 2021

Włoscy siatkarze powtórzyli sukces kolegów z boiska piłkarskiego z tego roku! Zostali Mistrzami Europy, mimo że grali w odmłodzonym składzie i nie byli faworytami tego turnieju.

Turniej finału Mistrzostw Europy 2021 w siatkówce mężczyzn został rozegrany w katowickim Spodku. Było to wielkie święto piłki siatkowej, a wszystko dzięki dobrej organizacji oraz polskim kibicom. Fani siatkówki ze Śląska (i nie tylko) nie zawiedli nawet w finale, mimo że reprezentacja Polski grała wcześniej w meczu o trzecie miejsce (biało-czerwoni pokonali Serbię 3:0).

Finał był ekscytujący. Trwał pięć setów i ani Włosi, ani Słoweńcy nie chcieli odpuścić. Polscy kibice zapewne woleli, żeby to Słowenia wygrała. W końcu pokonała Polskę w półfinale. Jednak stało się inaczej. Scenariusz meczu o puchar był następujący. Najpierw Włsoi wygrali do 22. Drugi set należał jednak do Słowenii (20:25). Trzecia odsłona to znów lepsza końcówka Azzuri, którzy wygrali do 20. Pogromcy Polaków z półfinału nie poddali się. Znów padł wynik 25:20, ale tym razem dla słoweńskich zawodników. O wszystkim decydował tie-break.

Piąty set lepiej zaczęli Słoweńcy (3:0), ale Włosi szybko wyrównali po 4. Przy 7:8 dla Italy Michieletto trafił dwa asy z rzędu i dał swojej drużynie kilkupunktowe prowadzenie. Ostatecznie Włochy utrzymały przewagę do końca i zdobyły pierwszy od 16 lat tytuł Mistrza Europy. To ich siódmy puchar w historii.