Koniec przebudowy ul. Letniej w Dąbrowie Górniczej. Na stałą trasę wraca linia autobusowa nr 79

Letnia5 1536x806

Redakcja

1 lipca, 2022

W piątek prowadząca w kierunku dąbrowskich Marianek i Ratanic oraz terenów rekreacyjnych ulica zostanie otwarta dla ruchu, a w sobotę na stałą trasę powróci linia autobusowa nr 79.

Dwupasmowa jezdnia o szerokości 6 m i szeroki na 3 m ciąg pieszo-rowerowy. Tak po kilkumiesięcznych pracach wygląda ulica Letnia na długości 2 km – od parkingu przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych na Zielonej do parkingu przy Pogorii IV.

Poza ciągiem pieszo-rowerowym, nową podbudową i nawierzchnią ulica Letnia zyskała także odwodnienie w postaci rowów. Charakterystyczne wybrzuszenia – efekt wcześniejszego braku odwodnienia – dziś to już tylko wspomnienie.

W trzech miejscach powstaną jeszcze progi zwalniające

Na taką ulicę wjadą w piątek 1 lipca już nie tylko mieszkańcy, ale wszyscy kierowcy jadący w kierunku Marianek i Ratanic oraz terenów rekreacyjnych. W sobotę 2 lipca na Letnią powróci natomiast linia autobusowa nr 79, która w czasie przebudowy kursowała objazdem. Natomiast końcowym i początkowym przystankiem linii autobusowej nr 716 już na stałe pozostanie przystanku Korzeniec Rondo.

Na całej długości ulicy Letniej brakuje jeszcze tylko ostatniej warstwy ścieralnej. Wykonawca planujemy ułożenie jej za jednym razem na całej szerokości drogi. Z tego powodu w lipcu Letnia na dzień lub dwa zostanie jeszcze wyłączona z ruchu”

zapowiada Krzysztof Serafiński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Remontów.

Przez najbliższe dni na Letniej będą trwały jeszcze prace wykończeniowe. W tym czasie w trzech miejscach – na początku, w środku i na końcu prostego odcinka drogi – zostaną ułożone progi zwalniające, podobne do tych, które istnieją już na Letniej w parku Zielona.

Te wyniesione progi to efekt wcześniejszych rozmów z mieszkańcami, którzy obawiali się, że po przebudowie Letnia będzie zachęcała do zbyt szybkiej jazdy. Progi uspokoją więc ruch”

przypomina wiceprezydent Damian Rutkowski.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Letnia2 1536x722

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 57.4µg/m3 PM2.5: 51.8µg/m3