Koncert "Tribute to ZBIGNIEW WODECKI" w Rudzie Śląskiej

koncert Tribute to Zbigniew Wodecki

Redakcja

5 lutego, 2023    Ruda Śląska

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 5 lutego 2023 /niedziela/ o godz. 18.00 na koncert "Tribute to ZBIGNIEW WODECKI".

Któż nie zna i nie nucił piosenek wylansowanych przez znakomitego, już nie żyjącego wielkiego artystę – Zbigniewa Wodeckiego. Jego piosenki to doskonałe połączenie pięknych melodii i niebanalnych tekstów, które dotykają serc, przywołują wspomnienia.

W sobotni wieczór, 5 lutego Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty zaprasza do pełnej dobrych emocji muzycznej krainy, którą bez wątpienia tworzą przeboje Zbigniewa Wodeckiego. W koncercie zabrzmią utwory z różnych okresów twórczości Artysty – usłyszymy zatem znane hity i piosenki mniej znane, m.in. „Zacznij od Bacha", „Rzuć to wszystko co złe", „Chałupy", „Lubię wracać tam gdzie byłem", „Nad wszystko uśmiech twój", „Oczarowanie".

Oryginalne aranżacje, czyste brzmienie i nietuzinkowa narracja, która jest niespodzianką, to ogromne walory tego wyjątkowego koncertu.

Na scenie wystąpią: Marek Gancarczyk – wokal oraz Orkiestra Power of Winds pod dyrekcją Klaudiusza Jani.

Orkiestra Power of Winds powstała w 2016 roku. Jej założycielem i dyrygentem jest dr Klaudiusz Jania - kompozytor, dyrygent, aranżer. Orkiestrę tworzy 30 muzyków, ale formacja występuje także w kameralnych składach. Orkiestrę tworzą absolwenci szkół muzycznych i Akademii Muzycznej. Orkiestra poza licznymi koncertami i prawykonaniami, ma na koncie nagranie ścieżki dźwiękowej i teledysku dla festiwalu TAURON NOWA MUZYKA, a także muzyki do Filmowej Encyklopedii Powstań Śląskich.

powiązane artykuły:

Tribute to Zbigniew Wodecki koncert w Sosnowcu
Wydarzenia 8 grudnia, 2022

16 grudnia o godz. 18.00 w Sali Widowiskowo – Koncertowej MUZA w Sosnowcu odbędzie się „Koncert

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.7µg/m3 PM2.5: 17.9µg/m3