Koncert Tribute to Frank Sinatra - Big Band Śląski

Sinatrawwwnew

Redakcja

30 kwietnia 2023   

Teatr Rozrywki w Chorzowie zaprasza 30 kwietnia o godzinie 18:30 na koncert Tribute to Frank Sinatra - Big Band Śląski.

Międzynarodowy Dzień Jazzu to święto wszystkich wielbicieli tego gatunku, zarówno słuchaczy-melomanów, jak i twórców oraz artystów.  To święto tych wszystkich, którzy na różne sposoby i w różnych formach uprawiali tę żywiołową muzykę, niosąc ludziom wiele radości i wzruszeń. Wielki Frank Sinatra należał niewątpliwie do tego grona. Jego nieśmiertelne piosenki są znane i rozpoznawane na całym świecie, wśród wielu pokoleń.

Do najbardziej rozpoznawalnych utworów w repertuarze artysty zalicza się My Way, New York, New York, Night and Day, Love and Marriage, I’ve Got You Under My Skin, Strangers in the Night, Fly Me to the Moon czy Witchcraft.

Najpopularniejszym zaś i najlepiej sprzedającym się albumem z jego dyskografii pozostaje Sinatra at the Sands z 1966 roku – zarejestrowany na żywo koncert z Las Vegas, z towarzyszeniem legendarnej orkiestry Counta Basiego.

Album ten będzie stanowił bazę repertuaru koncertu Big Bandu Śląskiego. A utwory genialnego artysty wykona jeden z najlepszych interpretatorów muzyki Sinatry w naszym kraju, pochodzący z Czechowic-Dziedzic - Wojciech Myrczek.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.7µg/m3