Kompletnie pijany, szedł osiedlem i niszczył zaparkowane tam samochody

Policja ogolne

Redakcja

25 października 2020

Bytomianin lubiący dewastować cudze mienie został zatrzymany przez mundurowych dzięki zgłoszeniu od mieszkańców. Coraz więcej osób „reaguje i nie akceptuje”. Wystarczy wykonać darmowe połączenie z numerem 112, aby zwielokrotnić szansę na szybkie ujęcie sprawcy. Wczoraj w nocy pijany wandal zniszczył kilka zaparkowanych w Miechowicach samochodów.

Wczoraj w nocy oficer dyżurny dostał telefoniczne zgłoszenie o wandalu niszczącym auta przy ul. Felińskiego. Natychmiast we wskazane miejsce pojechali stróże prawa z ogniwa patrolowo-interwencyjnego.
 

Sprawca na widok policjantów zaczął uciekać. Jednak już po krótkim pościgu został obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało, był kompletnie pijany. Badanie trzeźwości 22-letniego mieszkańca Bytomia dało wynik pozytywny i alkotest pokazał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Chuligan resztę nocy spędził, trzeźwiejąc w policyjnym areszcie. Usłyszy zarzut zniszczenia mienia. Jak wstępnie ustalili stróże prawa, wandal, uderzając w karoserię, zrywając lusterka, zniszczył kilka zaparkowanych na osiedlu aut. Teraz śledczy ustalają osoby pokrzywdzone oraz szacują straty.

Sprawę traktują jako rozwojową. Zatrzymanemu za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.9µg/m3 PM2.5: 2.5µg/m3