Komendant po służbie schwytał złodziei

43 719215

Redakcja

5 sierpnia, 2022

Policjantem jest się zawsze, nie tylko na służbie. Udowodnił to Komendant Komisariatu w Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach. Kom. Damian Pieczyrak. Traf chciał, że znalazł się we właściwym miejscu o właściwym czasie i schwytał złodziei, którzy ukradli alkohol ze stacji benzynowej. 

Złodzieje raczej nie spodziewali się, że na stacji benzynowej, z której zabrali alkohol bez płacenia akurat swoje auto tankować będzie policjant. Kom.Damian Pieczyrak wraz z żoną wybrał się na zakupy. Najpierw jednak zjechał na stację benzynową. Nie spodziewał się, że będzie musiał interweniować. Po zatankowaniu samochodu  policjant udał się do kasy, aby zapłacić za paliwo. Jego uwagę zwróciło dwóch mężczyzn, którzy weszli do budynku, a następnie ukradli alkohol, po czym zaczęli uciekać. Stróż prawa nie zastanawiając się ani chwili ruszył w pościg za złodziejami. Szybko dogonił mężczyzn i zatrzymał ich na parkingu za stacją benzynową. Następnie doprowadził ich na stację i przytrzymał do czasu przyjazdu patrolu Policji.

32 i 37-letni mieszkańcy Dąbrowy Górniczej i Sosnowca zdecydowanie nie mieli szczęścia do wyboru stacji benzynowej, za to może już nigdy więcej pomysł kradzieży nie przyjdzie im do głowy. Dzięki interwencji policjanta sprawcy poniosą konsekwencje prawne, a towar, który ukradli, został zwrócony na stację. A policjant udowodnił, że służba w mundurze to ciągła gotowość do reakcji na zagrożenia lub przestępstwa - nawet w czasie wolnym. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 47.0µg/m3 PM2.5: 37.8µg/m3