Kolorowe parasolki w Pszczynie oburzyły radnego z PiS-u

370
Kastelik

Szymon Kastelik

22 sierpnia, 2021

Kolorowe parasolki nad ul. Bankową to jedna z najnowszych atrakcji w Pszczynie. Radny PiS-u uważa, że jest to inscenizacja flagi LGBT.

W czerwcu ponad 200 kolorowych parasolek pojawiło się nad ul, Bankową w Pszczynie. Jest to jedno z ważniejszych kulturalnych miejsc miasta, gdzie w okresie letnim regularnie organizowane są koncerty. Mieszkańcy oraz turyści mogą tam też dobrze zjeść lub wypić wyjątkową kawę.

Kolorowe parasolki na zdjęciach wyglądają zjawiskowo. Nic dziwnego, że przez ostatnie dwa miesiące opublikowano mnóstwo zdjęć tego miejsca w social mediach. Wydaje się, że był to świetny pomysł na promocję miasta. 

Jednak nie wszystkim podobają się kolorowe parasole w Pszczynie. Jak informuje portal Pless.pl, podczas sierpniowej sesji Rady Miasta, Rafał Wróbel (radny Prawa i Sprawiedliwości) zapytał się burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola o koszt tej inicjatywy. Parasole nazwał "inscenizacją" tęczowej flagi. Skrobol odpowiedział radnemu, że przedstawi mu taką informację na piśmie.

Wróbel w rozmowie z Pless.pl, stwierdził, że podobną instalację widział w innym kraju i było tam wprost napisane, że jest to inscenizacja flagi LGBT.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.9µg/m3 PM2.5: 25.5µg/m3