Kolejny zawieszony oddział w PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu

Oddzial Chorob Wewnetrznych Szpitala w Wodzislawiu Sl41

Redakcja

14 sierpnia 2023

PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim zawiesza kolejny oddział. Od 17 sierpnia Oddział Chirurgii Ogólnej czasowo wstrzymuje działalność. 

- Szpital otrzymał zgodę Wojewody Śląskiego na czasowe zaprzestanie wykonywania działalności leczniczej przez Oddział Chirurgii Ogólnej w Wodzisławiu Śląskim w okresie od 17 sierpnia do 17 listopada 2023 roku - informuje starostwo wodzisławskie. 

To kolejny, zawieszony czasowo oddział w tej placówce. Od 1 sierpnia z powodu braku możliwości zabezpieczenia kadry lekarskiej, nie działa Oddziała Pediatryczny i Izba Przyjęć w Rydułtowach.

Niezmiennie funkcjonować będzie Poradnia Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach, gdzie w nagłych przypadkach udzielane są świadczenia dla dzieci. Poradnia udziela świadczeń medycznych w dni powszednie od godz. 18:00 do godz. 8:00 dnia kolejnego; a w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy od godz. 8:00 do godz. 8:00 dnia kolejnego - informował pod koniec lipca PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim.

27 lipca starostwo powiatu wodzisławskiego poinformowało o wybraniu nowego dyrektora PPZOZ. Został nim dr Cezary Tomiczka. Był m.in. prezesem zarządu Śląskiego Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności im. Gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu, szefował również Centrum Zdrowia w Mikołowie. Stanowisko dyrektora objął 28 lipca.

fot. starostwo wodzisławskie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

24 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.2µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3