Kolejny Piknik Rodzinny 800+. Tym razem w Knurowie

IMG 20230729 145357

Redakcja

11 sierpnia, 2023

Prawo i Sprawiedliwość (za pośrednictwem Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej i wojewody śląskiego) zorganizuje kolejny Piknik Rodzinny 800+ w województwie śląskim. Impreza organizowana m.in. z publicznych pieniędzy i krytykowana przez opozycję odbędzie się w Knurowie.

Piknik Rodzinny 800+ odbędzie się w knurowskim Parku Miejskim im. dr. Floriana Ogana. Start o godzinie 14:00. 

- Z okazji zbliżającego się święta Wojska Polskiego na mieszkańców czekać będzie niemała gratka. Wyjątkowym elementem będzie z pewnością niecodzienna prezentacja żołnierzy 6. Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic oraz 34. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej z Bytomia. Dla zgromadzonych będzie to wyjątkowa okazja, aby bliżej przyjrzeć się sprzętowi i umiejętnościom profesjonalnych mundurowych. Pokazy militarne w duchu patriotyzmu, z pewnością zapewnią niezapomniane wrażenia – komentuje wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

W Parku Miejskim swoje stoiska przygotują m.in. służby mundurowe, instytucje publiczne i inne podmioty państwowe (np. Lasy Państwowe). Piknik to wiele atrakcji dla najmłodszych: pokazy baniek mydlanych, dmuchany plac zabaw, animatorzy, darmowy popcorn i wata cukrowa. Zaplanowano też pokazy militarny.

Oczywiście największą "atrakcją" będzie możliwość spotkania polityków Prawa i Sprawiedliwości. 

Przypomnijmy, że zwiększenie programu 500+ do 800+ jest już faktem. 7 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał projekt nowelizacji ustawy. Waloryzacja świadczenia na dzieci wzrośnie od 1 stycznia 2024 roku. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.7µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3