Kolejne nasadzenia na bytomskim Rynku

DSC 7176

Redakcja

27 lipca, 2022

Zakończył się montaż mebli miejskich na bytomskim Rynku. Modułowym elementom, na których posiedzimy, a nawet poleżymy, towarzyszy zieleń. W ramach projektu zazieleniania Rynku posadzono tam m.in. siedem platanów klonolistnych oraz krzewy i pnącza.

Prace związane zazielenieniem płyty Rynku rozpoczęły się dwa sezony temu, po usunięciu z Rynku chorych klonów i platanów. Wówczas w ich miejscu pojawiły się nowe drzewa, krzewy i rośliny w donicach oraz nowe pergole i ławki.

Jak informujr Urząd Miasta Bytom teraz ramach projektu zagospodarowania małej architektury i zieleni na Rynku pojawiły się nasadzenia kolejnych siedmiu platanów, krzewów trzmielin Fortune’a Emerald Gold, 86 sztuk bylin, 12 sztuk pnączy i roślin jednorocznych.

Ponieważ już kilka lat temu w donicach przy pergolach zostały nasadzone pnącza i nie wszystkie się przyjęły, uzupełniamy istniejące pergole o kratownice oraz sadzone są większe sadzonki - odporniejsze na trudne warunki, jakie panują na nasłonecznionym Rynku i odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne”

czytamy na stronie um Bytom. 

Wkrótce kratownice zarosną pnączami z gatunków glicynii, milinem amerykańskim oraz rdestówką Auberta - roślinami, które wykazują dużą wytrzymałość i zdolności regeneracyjne.

 

Źródło: UM Bytom

DSC 7143

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.6µg/m3 PM2.5: 17.6µg/m3