Kolejna bytomska placówka oświatowa przejdzie termomodernizację

IMG 4281

Redakcja

11 czerwca, 2022

To będzie jedna z największych inwestycji w ostatnich latach związana z termomodernizacją placówki oświatowej. Dzięki pozyskanemu przez Miasto w 2021 roku dofinansowaniu z rządowego Programu Polski Ład, termomodernizację przejdzie budynek Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2 przy ul. Arki Bożka 21.

W piatek, 10 czerwca podpisana została umowa z wykonawcą, firmą FPHU Progress Marek Adamczyk z Gliwic na kwotę 4,56 mln zł.

To bardzo ważna inwestycja, dzięki której nie tylko poprawi się komfort przebywających tam uczniów, nauczycieli oraz pracowników, ale również wpłynie znacząco na poprawę efektywności energetycznej budynku”

mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Termomodernizacja, wymiana stolarki okiennej oraz modernizacja instalacji CO

Inwestycja przewiduje roboty ociepleniowe stropodachów, ścian fundamentowych, ścian zewnętrznych z daszakami, ogniomurami, ale również wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej na energooszczędną, montaż balustrad, naprawę stopni betonowych zewnętrznych wraz z podestami i okładzin schodów. W ramach zaplanowanej termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2 zmodernizowana zostanie również instalacja centralnego ogrzewania, dzięki czemu  zmniejszy się emisja gazów cieplnych o około 111 ton rocznie. Warto dodać, że łączna powierzchnia użytkowa, która zostanie poddana termomodernizacji wynosi 4 655 mkw.

Wykonawca inwestycji będzie miał rok czasu na wykonanie wszystkich prac od dnia podpisania umowy, tym samym termomodernizacja budynku szkoły powinna zostać zakończona w wakacje 2023 roku.

Inwestycja dzięki pozyskanemu przez Miasto dofinansowaniu

Dofinansowanie do termomodernizacji szkoły Miasto pozyskało w 2021 roku z Programu Polski Ład, w kwocie ponad 4,1 mln zł, co oznacza, że przy wartości umowy, która wynosi 4,56 mln zł, pozyskane dofinansowanie stanowi aż 90% wartości inwestycji.

Zdjecia z podpisania umowy 2

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

18 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 17.4µg/m3 PM2.5: 13.5µg/m3