Kolejami Śląskimi do Bohumina! Wszystko co musicie wiedzieć

IMG 20230615 112101

Redakcja

21 czerwca, 2023

Połączenia Kolei Śląskich do czeskiego Bohumina pojawiały się i znikały. Najczęściej powodem wstrzymania było niskie zainteresowanie. Jednak kiedy Koleje Śląskie przestały realizować bezpośrednie połączenie do tego czeskiego miasta to okazało się, że są osoby, które potrzebują jeździć regularnie do Czech.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:

Koleje Śląskie wracają do Bohumina

- Od 9 czerwca do 10 grudnia powracamy do połączenia Bohumin-Chałupki-Bohumin. Po 10 grudnia wracamy do 5 par połączenia w pełnym wymiarze Katowice-Bohumin - informowała nasz portal Aldona Węgrzynowicz, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Przywrócenie regularnych połączeń Katowice - Bohumin przeprowadzone jest w dwóch etapach. Do 9 grudnia kursują trzy pary pociągów. Z Katowic dotrą do Chałupek, gdzie pasażerowie muszą przesiąść się do pociągu czeskiego przewoźnika. Uznawany jest bilet Kolei Śląskich. 

Taki okres przejściowy jest konieczny, ponieważ pociągi Kolei Śląskich muszą przejść odpowiednie przeglądy, aby móc podróżować w Czechach. Przewoźnik zapewnia, że wspomniane trzy pary połączeń są skomunikowane z czeską relacją z i do Bohumina,

Od 10 grudnia Koleje Śląskie będą realizować już połączenie na całej trasie. Codziennie podróżni skorzystają z pięciu par pociągów, czyli w sumie dziesięć przejazdów z i do Bohumina bez przesiadki na odcinku Katowice-Bohumin.

Taryfa jest "normalna", czyli zgodna z aktualnym cennikiem Kolei Śląskich. Pasażerowie nie muszą obawiać się dodatkowych opłat, w szczególności w pierwszym etapie z przesiadką.

Powrót Kolei Śląskich do Bohumina będzie kosztować ok. 300 tys. złotych.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.5µg/m3 PM2.5: 6.8µg/m3