Kolarskie mistrzostwa w Częstochowie. Utrudnienia w ruchu

Kolarstwo

Redakcja

13 czerwca 2024

W najbliższą sobotę 15 czerwca w Częstochowie odbędzie się duża impreza kolarska – Mistrzostwa Polski dla osób z licencjami PZKol Masters oraz wyścig dla amatorów.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego Masters i CykloSport to najważniejsze zawody w sezonie dla każdego amatora kolarstwa, który chce się zmierzyć w walce o tytuł Mistrza Polski z najlepszymi w Polsce.
O tytuły mistrzów będą rywalizować w poszczególnych kategoriach wiekowych zawodniczki i zawodnicy, którzy posiadają licencje Polskiego Związku Kolarskiego Masters. Dla tych, którzy nie posiadają licencji PZKol odbędzie się oddzielny wyścig dla amatorów. Areną zmagań będzie Częstochowa i jej jurajskie okolice.

Trasa wyścigów - ze startem i metą w Częstochowie – odbędzie się na 22-kilometrowej interwałowej rundzie, a finisz zaplanowano na Złotej Górze. Tę jurajską rundę, w zależności od kategorii, uczestnicy zawodów pokonają od 1 do 5 razy. Łącznie w trakcie całej imprezy odbędzie się 14 wyścigów. Weźmie w nich udział ok. 700 kolarek i kolarzy.

W związku z mistrzostwami w sobotę od godziny 6 do 21 na terenie Częstochowy oraz odcinkach dróg powiatu częstochowskiego trzeba się liczyć z utrudnieniami.

W Częstochowie:
- ulica Mirowska od skrzyżowania z ulicą Srebrną i Złotą do skrzyżowania z ulicą Morenową będzie wyłączona z ruchu pojazdów; autobusy komunikacji miejskiej linii nr 18 będą kursować objazdem przez ulicę Srebrną;
- na pozostałym odcinku ulicy Mirowskiej, a także na ulicy Mstowskiej i Wodociągowej przewidywane są czasowe wyłączenia z ruchu, a pojazdy będą kierowane przez służby porządkowe organizatora imprezy lub policji.

powiązane artykuły:

jakie opony do roweru wybrac
Lifestyle 24 kwietnia 2024

Wybór odpowiednich opon do roweru to jeden z kluczowych aspektów, który wpływa na komfort, bezpie

Trasy rowerowe jura
Lokalne 5 kwietnia 2024

200 km dróg rowerowych to cel zintegrowanych projektów unijnych w subregionie częstochows

Jaki pierwszy rower szosowy wybrac na poczatek
Lifestyle 22 listopada 2023

Poruszać się na dwóch kółkach - to jest idea, która stoi za każdym rowerem. Niemniej jednak, różn

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3