Koła gospodyń wiejskich i premie dla lekarzy. Nowe propozycje rządu na promocję szczepień na koronawirusa

Minister zdrowia koronawirus

Redakcja

2 listopada, 2022

O nowych propozycjach rządu dotyczących szczepień na koronawirusa powiedział w piątek 23 lipca minister zdrowia Adam Niedzielski oraz minister i szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk poinformował, że do tej pory wykonano 33,5 mln szczepień, a 16,7 mln osób jest w pełni zaszczepionych. 56% populacji zostało zaszczepionych lub będzie zaszczepionych w najbliższych dniach.

Szef kancelarii premiera mówił, że od dziś koła gospodyń wiejskich mogą składać wnioski o dotacje do 8 tys. zł na organizację lokalnego wydarzenia promującego szczepienia na koronawirusa. Spośród KGW, które zorganizują takie wydarzenie, będą nagrodzone dodatkową dotacją w wysokości 100 tys. zł a pierwsze miejsce oraz 50 tys. zł za drugą i trzecią lokatę.

Nie zadajemy sobie pytania o to, kiedy będzie czwarta fala koronawirus, tylko kiedy

- mówił adam niedzielski.

Minister zdrowia mówił, że "przyszłość jest określona przez nasze zachowanie". 

Niedzielski poinformował o wprowadzeniu nowych rozwiązań. Osoby, które po pierwszym szczepieniu doświadczyły niepożądanych odczynów poszczepiennych (tzw. NOP-ów) zgłoszą je do lekarza, będą mogli otrzymać zgodę na otrzymanie drugiej dawki szczepionki z innej firmy niż pierwsza. Z kolei lekarze rodzinni, którzy uzyskają wysoki stopień wyszczepienia pacjentów ze swojej listy, będą gratyfikowani.

Nie przewidujemy nowych kampanii informacyjnych, tylko ściśle startegowane działania skierowane do grup społecznych, które nie są zaszczepione

- mówił Michał Dworczyk.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.5µg/m3 PM2.5: 15.7µg/m3