Msza święta za Michaela Jacksona w Knurowie. "Każdy człowiek zasługuje na modlitwę"

IMG 20240117 165128
Kastelik

Szymon Kastelik

17 stycznia, 2024

Nie było koncertu, nie było "tribute", nie było fan klubów. Była za to pełna powaga i siła słowa o sile modlitwy. W Knurowie odbyła się msza święta w intencji Michaela Jacksona. - Każdy ma prawo do naszej modlitwy - powiedział proboszcz parafii. 

Kościół pw. św. Antoniego w Knurowie-Krywałdzie nie jest wielką świątynią. Stoi na poboczu, z głównej drogi trzeba zjechać w uliczkę o charakterze osiedlowym. Kościół jest na tyle niski, że też trudno go zauważyć, co nie jest często spotykane, szczególnie w Polsce.

Ale udaje się mi dojechać do świątyni na o 16:40. Na parkingu kilka samochodów. Nie wygląda na to, żeby miało się tutaj wydarzyć coś nadzwyczajnego - ot zwykła msza popołudniowa w środku tygodnia. Po chwili przyjeżdża coraz więcej samochodów. Mały parking przy kościele szybko zostaje wypełniony. Co ciekawe, okolicy pilnował patrol policji przy wsparciu straży miejskiej. Chyba wszyscy spodziewali się "dzikich tłumów".

Jednak... było spokojnie. Kościelne ławki nie były wypełnione po brzegi. Nie pojawiły się zorganizowane grupy fan klubów Michaela Jacksona (jeżeli takie w ogóle istnieją). Przybyli mieszkańcy Krywałdu i zapewne trochę osób z innych miejsc Knurowa, zaciekawionych niecodzienną intencją. 

Z pełną powagą o sile modlitwy

Mszę świętą poprowadził proboszcz parafii Ks. Marek Kamieński. Z pełną powagą i oddaniem podszedł do tej mszy, pomimo obecności mediów i olbrzymiego zainteresowania w minionych dniach. Na początku powiedział, że msze za zmarłych w kościele są codziennością. - Dzisiaj chcemy włączyć się w ten nurt i sprawować mszę świętą za Michaela Jacksona - zapowiedział duchowny. 

Więcej o Jacksonie proboszcz powiedział w kazaniu po czytaniu Ewangelii. - Pytano mnie czy wolno odprawić mszę święta za zmarłego Michaela Jacksona? (...) Tak należy uczynić. Albowiem każdy człowiek zasługuje na modlitwę. Pan Bóg kocha wszystkich - powiedział proboszcz parafii pw. św. Antoniego w Knurowie-Krywałdzie

ZOBACZ WIDEO:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.7µg/m3 PM2.5: 32.9µg/m3