W Piekarach Śląskich powstała nowa atrakcja dla fanów biegów z przeszkodami

Klatka OCR MO Si R 03

Redakcja

29 lipca, 2022

Amatorzy biegów z przeszkodami mają do dyspozycji nową atrakcję w Piekarach Śląskich. Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 3 zainstalowano klatkę do treningu OCR.

25 lipca br. oddano do użytku w Piekarach Śląskich klatkę do specjalnych treningu OCR RIG. Skrót OCR pochodzi z języka angielskiego od słów Obstacle Course Racing, co po polsku oznacza „wyścig z przeszkodami”. Można spotkać się także z określeniem „biegi survivalowe”.

Konstrukcja specjalnej „klatki” pozwala na wykonanie treningu z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała dla osób w każdym wieku. OCR to dyscyplina sportowa, w której zawodnicy mierzą się nie tylko z dystansem, ale również z przeszkodami. Przeszkody te dzielą się na naturalne i sztuczne.

Klatka na terenie MOSiR jest przeznaczona do kompleksowego treningu zawodnika biegów przeszkodowych (typu Runmageddon, Barbarian Race, Spartan Race czy Biegun). Jest to sprzęt, który umożliwia wielowariantowy trening techniki, wytrzymałości  i siły z wykorzystaniem większości przeszkód spotykanych w zawodach i torach.

 

Jak podaje Miasto, nowa inwestycja kosztowała 56 400 zł i stanowi znakomite uzupełnienie bogatej oferty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do kompleksu należą również plenerowa siłownia, plac do kalisteniki, a teraz klatka do treningu OCR RIG.

 

Źródło: UM Piekary Śląskie

Klatka OCR MO Si R 02

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.3µg/m3 PM2.5: 14.0µg/m3