Kibole próbowali wtargnąć do mieszkania. Jeden z nich wziął na akcję córkę

56 750100

Redakcja

24 marca, 2023

Trzech kiboli i towarzysząca im 18-letnia dziewczyna próbowali wtargnąć do jednego z mieszkań w Rudzie Śląskiej. Zaatakowali mieszkańców gazem łzawiącym. 

Rudzka policja otrzymała zgłoszenie o próbie wtargnięcia trzech mężczyzn do jednego z mieszkań na terenie dzielnicy Kafhaus. Sprawcy zniszczyli drzwi wejściowe i naruszyli mir domowy między innymi poprzez zaatakowanie mieszkańców blokujących drzwi gazem łzawiącym. Następnie uciekli.

Kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawców ubranych w bluzy jednego z klubów piłkarskich. Grupa została zatrzymana dwie dzielnice dalej. 

- W samochodzie, którym jechały cztery osoby odpowiadające rysopisom, znaleziono duży profesjonalny pojemnik z gazem łzawiącym. Wywiadowcy wraz z rudzkimi kryminalnymi zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 42, 29, i 19-lat oraz 18-latkę córkę jednego z zatrzymanych mężczyzn - relacjonuje rudzka policja.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia i naruszenia miru domowego. Śledczy z rudzkiej komendy w prowadzonym postępowaniu wyjaśnią jakimi motywami kierowali się sprawcy i jaka miała być rola będącej z nimi 18-latki.Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.0µg/m3 PM2.5: 25.2µg/m3