Katowicki MOSiR zaprasza na bezpłatne zajęcia nauki jazdy na rolkach

Rozkręć kółka z katowickim MO Si R em Ruszyły bezpłatne zajęcia nauki jazdy na rolkach

Redakcja

23 czerwca, 2023

W katowickim MOSiR-ze 15 czerwca ruszyły bezpłatne zajęcia nauki jazdy na rolkach we współpracy miasta z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

Poprawia kondycję, nie obciąża stawów, redukuje stres i jest sposobem na spędzanie czasu z przyjaciółmi.

- Projekt realizowany przez Katowice we współpracy z UNICEF-em ma wspierać polsko-ukraińską integrację. Ponieważ sport jest doskonałym sposobem na zacieśnienie więzi, wiele inicjatyw dotyczy wspólnej aktywności fizycznej. Zimą szlifowaliśmy swoje umiejętności łyżwiarskie, więc w okresie letnim dla odmiany przyszedł czas na naukę jazdy na rolkach pod okiem doświadczonych instruktorów – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Zajęcia organizowane przez MOSiR odbywają się w ramach porozumienia zawartego między miastem Katowice a UNICEF-em. UNICEF dofinansowuje działania na rzecz integracji polsko-ukraińskiej w Katowicach kwotą 46 mln zł. Pierwszy ze sportowych projektów to zakończony w lutym cykl nauki jazdy na łyżwach w Murckach. Obecnie dostępne są m.in. boks, nauka podnoszenia ciężarów, slow jogging, siłownia, fitness, a od niedawna także nordic walking i opisywana nauka jazdy na rolkach.

Ćwiczenia są prowadzone na Lodowisku w Murckach w czwartki o 17.00 i soboty o 16.30. Potrwają od 15 czerwca do 31 sierpnia i są zależne od pogody. Trzeba zabrać ze sobą kask, a dzieci warto zaopatrzyć w komplet ochraniaczy na nadgarstki, kolana i łokcie. Obowiązują zapisy.
- Naszą specjalnością jest jazda figurowa na rolkach. Co prawda wygląda ona bardzo podobnie do tej doskonale znanej z lodowiska, ale żeby uczyć się piruetów czy skoków, które są kwintesencją naszej dyscypliny, należy mieć mocne podstawy. Na naszych lekcjach poznamy całe spektrum techniki jazdy na rolkach - od zwykłej jazdy przodem, tyłem i hamowania, przez przekładanki, crossrolle, jazdę po półłukach, aż po zwroty i podskoki. Gwarantujemy, że nikt nie będzie się z nami nudził – mówi instruktorka Wiktoria Woźniak z klubu sportowego Flip.

Rolkarstwo to sport, który rozwija wielopłaszczyznowo. Począwszy od wyrabiania kondycji i siły po równowagę i kontrolę nad własnym ciałem. W przypadku jazdy figurowej na rolkach chodzi też o rozwój artystyczny – interpretację muzyki przez ruch, kształtowanie poczucia rytmu i gracji.

- Liczą się tu nie tylko skoki, piruety, czy kroczki, ale również interpretacja muzyki, poczucie rytmu i ogólna prezencja. Ciężko stwierdzić kiedy narodziła się u mnie pasja do jazdy na rolkach. Od dziecka trenowałam łyżwiarstwo figurowe, więc jak tylko latem rozmrażano okoliczne lodowiska przenosiłam się na rolki. Aktualnie od 4 lat jestem instruktorką, która trenuje grupy wyczynowe i amatorskie zarówno na łyżwach, jak i rolkach. Z przyjemnością wezmę pod swoje skrzydła uczestników zajęć katowickiego MOSiR-u – dodaje instruktorka.

powiązane artykuły:

Kurtyna wodna na katowickim Rynku Fot KAW
Lokalne 21 czerwca, 2023

Nad Polskę nadciągnęła fala upałów. By chociaż trochę ulżyć mieszkańcom

Letnie miesiące to także czas dużych festiwali na zdjęciu Tauron Nowa Muzyka Katowice Fot K Kalkowski
Lokalne 16 czerwca, 2023

Niecałe dwa tygodnie pozostały do wakacji! W Katowicach na najmłodszych i nie tylko, czek

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.5µg/m3 PM2.5: 6.8µg/m3