Katowice: z narkotykami w bieliźnie wjechał w samochód

49 617241 g

Redakcja

5 czerwca 2020

Katowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj przy ul. Szarych Szeregów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni kierujący fiatem cinquecento nie dostosował prędkości i wpadł w poślizg uderzając w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód.

Do zdarzenia drogowego doszło wczoraj kilkanaście minut po godz. 20.00 na ul. Szarych Szeregów w Katowicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, 27-letni kierujący fiatem cinquecento nie dostosował prędkości, wpadł w poślizg i na łuku drogi uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka peugeot boxer. Na miejscu katowickim policjantom pomagali strażacy, którzy musieli kierującego „wyciąć” ze zniszczonego pojazdu. Podczas udzielania pomocy medycznej przy kierującym ujawniono woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Badanie wskazało, że zabezpieczona przez policjantów substancja to amfetamina. 27-latek został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wskazało, że był trzeźwy. Zgodnie z obowiązującą procedurą pobrano od kierującego krew do badań laboratoryjnych, w celu ustalenia, czy nie kierował pod wpływem narkotyków.

Kierujący cinquecento z obrażeniami kończyn dolnych został hospitalizowany. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Ponadto przypominają, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia.

foto: KMP Katowice

49 617242

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3