Katowice poszukują kandydatów na rodziny zastępcze

Pexels pixabay 235554

Redakcja

25 sierpnia, 2022

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej, zapewniając ze swojej strony pełne wsparcie psychologiczne i prawne. Rodzina zastępcza może nauczyć dzieci o wiele więcej o relacjach niż Dom Dziecka, a przede wszystkim dać dużo miłości, ciepła i uwagi.

Każde dziecko pragnie domu i rodziny, która da wsparcie i poczucie bezpieczeństwa, doceni i wytłumaczy. Jednak nie każde dziecko ma tyle szczęścia, by móc wzrastać w takich warunkach. Jednak nie każde dziecko ma tyle szczęścia, by móc wzrastać w takich warunkach. Odpowiedzią na to są rodziny zastępcze, które mogą nauczyć dziecko życia w rodzinie, obowiązków domowych, a przede wszystkim dać im dużo miłości i uwagi. 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach poszukuje osób, które czują wewnętrzne pragnienie niesienia ciepła i miłości, które jednocześnie są gotowe poświęcić dzieciom czas i serce. Apel ten jest kierowany do osób odpowiedzialnych i odważnych, gotowych podjąć to wyzwanie i dać dzieciom dom. 

Zadaniem rodziny zastępczej jest opieka i wychowanie dzieci w tradycyjnym systemie rodzinnym oraz w atmosferze sprzyjającej prawidłowemu rozwojowi dzieci. Ośrodek rodzinom zastępczym zapewnia wsparcie psychologiczne, pedagogiczne oraz prawne. 

Informacje dotyczące rodzin zastępczych zawodowych dostępne w:

Dziale ds. Rodzin z Dziećmi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach 

ul. Jagiellońska 17

Tel. 32 251 00 87, 32 251 14 51, 32 251 78 17 wew. 119 

e-mail: dr@mops.katowice.pl 

Informacje dotyczące rodzin zastępczych spokrewnionych i niezawodowych dostępne w:

Zespole ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Katowicach 

ul. Wojewódzka 23

Tel. 32 251 71 31, 32 203 17 50 

e-mail: zpz@mops.katowice.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.1µg/m3 PM2.5: 16.8µg/m3