Katowice: ponad 2 mln złotych przeznaczone na zielone inwestycje

Kato

Redakcja

2 stycznia 2021

Katowice otrzymają ponad dwa miliony złotych na inwestycje. Powstanie wiele ławek, zielonych przystanków czy ogród sensoryczny.

Katowice otrzymają ponad 2,1 mln zł z  projektu UPSURGE realizowanego w ramach programu Komisji Europejskiej HORIZON 2020. Celem projektu jest stworzenie jak największej ilości miejsc, które nie będą zagrażać przyrodzie, a także takich, które poprawią jakość powietrza w mieście. Katowice chcą zmniejszyć ilość zanieczyszczeń i wspierać środowisko. 

Katowice są liderem walki o czyste powietrze w naszym regionie. Prowadzimy szereg działań, których celem jest zazielenianie naszego miasta, min. poprzez możliwość partycypacji mieszkańców i tzw. „zielony budżet", sadzenie łąk, czy projekt wCOPdrzewo. Dzięki dofinansowaniu z projektu UPSURGE możliwa będzie realizacja kolejnych zielonych projektów, m.in. zielonych przystanków i ogrodu sensorycznego w przestrzeni miejskiej, które jednocześnie wpłyną na polepszenie jakości powietrza w Katowicach.

- mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Głównym zadaniem projektu UPSURGE jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań, które pomogą w problemach związanych z zanieczyszczeniami współczesnych miast. Jak informuje Urząd Miasta Katowice oraz prezydent Marcin Krupa, projekt ma polepszyć jakość powietrza w stolicy śląska. Realizatorem projektu ze strony Miasta Katowice jest Zakład Zieleni Miejskiej. 
 

W Katowicach powstaną zielone miejsca przystankowe, zielone wiaty, czy "ogród sensoryczny". 

Katowice 01

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.7µg/m3 PM2.5: 12.1µg/m3