Kobieta z dzieckiem w wózku na przejściu, a on pędzi lewym pasem i łamie przepisy! [WIDEO]

Moto46latek

Redakcja

16 grudnia, 2022

To kolejny przykład na to, że wielu osobom brakuje wyobraźni lub zdrowego rozsądku. Śląska policja otrzymała nagranie od jednego ze świadków, na którym widać wyraźnie "popis" 46-letniego kierowcy z Katowic. Jego zachowanie mogło doprowadzić do tragedii.

Policja w ramach akcji "Stop Agresji Drogowej" zachęca świadków niebezpiecznych zdarzeń drogowych do przesyłania materiałów wideo, zarejestrowanych np. przez wideorejestratory. Śląscy funkcjonariusze w ten sposób mogą wyciągnąć konsekwencje wobec nierozważnych kierowców, rowerzystów lub pieszych.

Tak też stało się i tym razem. Do Policji trafiło nagranie, na którym widać szaleńczą jazdę 46-letniego mieszkańca Katowic. Kierujący Renault, lekceważąc powierzchnię wyłączoną, omija pojazd, który zatrzymał się przed przejściem, żeby ustąpić pierwszeństwa kobiecie z dziecięcym wózkiem.

Kiedy przejeżdża przez przejście, kobieta z wózkiem jest już na pasach. Na szczęście idzie wolno, dzięki czemu nie dochodzi do tragedii. 

Mężczyzna przyznał się do popełnionych wykroczeń i dobrowolnie poddał karze, a o jej wymiarze ostatecznie zadecyduje sąd. Za tak lekceważące podejście do bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego na konto kierowcy trafi 15 punktów, a dodatkowo grozi mu grzywna do 30 tysięcy złotych i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3