Karolina Naja z Tychów i Justyna Iskrzycka z Czechowic-Dziedzic zdobyły brązowy medal olimpijski

K4kajakarki

Redakcja

7 sierpnia 2021

Kolejny sukces polskich kajakarek! Nasza czwórka zajęła trzecie miejsce w finałowym wyścigu na 500 metrów na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio!

Polska czwórka na 500 metrów kajakiem w składzie: Anna Puławska, Karolina Naja, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska, walczyła do samego końca. Na połowie dystansu Polki zajmowały czwartą pozycję. Następnie zaatakowały i wyprzedziły osadę z Nowej Zelandii. Jeszcze przed metą biało-czerwone próbowały ywprzedzić drugie Białorusinki, ale zabrakło ułamka sekundy. Złoto dla Węgier.

To 13 medal dla Polski na tegorocznych Igrzyskach.

Karolina Naja zdobyła już swój drugi krążek w Japonii, wcześniej wraz z Anną Puławską zajęła drugie miejsce w K-2/ Justyna Iskrzycka, która pochodzi z Czechowic-Dziedzic, zdobyła swój pierwszy medal olimpijski w karierze.