Karmniki dla ptaków i hotel dla owadów pojawiły się w Bielsku-Białej

IMG 7598yns 28 lipiec 2021 3000x2000

Redakcja

30 lipca 2021

Cztery karmniki dla ptaków i hotel dla owadów własnoręcznie wykonali i przekazali leśnikom z Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej pracownicy bielskiego Leroy Merlin.

To kolejna taka akcja tej firmy. W lutym tego roku podarowała ona miastu ponad 150 iglaków, które nie zostały sprzedane w okresie świątecznym.

Iglaki posadzono w obrębie leśniczówki - siedziby zespołu Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej przy ul. Ochota 24 zajmującego się utrzymaniem lasu.

Tym razem pracownicy Leroy Merlin Bielsko-Biała postanowili zadbać o dzikie zwierzęta.

Dlatego przekazali w sumie cztery karmiki dla ptaków i hotel dla owadów, które wykonali własnoręcznie, częściowo z materiałów z recyklingu.

Hotel dla owadów składa się z różnych materiałów – szyszek, pustaków, siana i gałązek, które w drewnianej konstrukcji w kształcie domku stanowią naturalne schronienie dla pszczół mularek, pożytecznych szczypawic, biedronek czy skorków. Te mogą tam bezpiecznie gniazdować i przeżyć zimę.

Natomiast karmniki posłużą zimą do jako punkty stałego dokarmiania ptaków, bo jak zaznaczają leśnicy ptaków nie należy dokarmiać w przypadkowych miejscach, a w tym samym, konkretnym.

Dwa z karmników już stanęły w Cygańskim Lesie – tuż przy Błoniach i przy Szkole Podstawowej nr 25. Po zakończeniu rozbudowy ścieżek edukacyjnych, w lesie staną kolejne karmniki.

Źródło: UM Bielsko-Biała

IMG 7387yns 28 lipiec 2021 3000x2000

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.7µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3