Kamil Wnuk

Kamil wnuk

Redakcja

13 września 2023

Sylwetka kandydata na posła w okręgu nr 32 Kamila Wnuka. Dowiedz się kim jest i czym się zajmuje.

Kamil Wnuk, kandydat na posła z KKW Trzecia Droga PSL – Polska 2050 Szymona Hołowni w okręgu sosnowieckim. Kim jest, czym się zajmuje?

Kamil Wnuk urodził się w 1984 roku w Sosnowcu. Posiada wykształcenie wyższe, jest politologiem. Radny Rady Miejskiej w Sosnowcu od 2014 roku, gdzie od 2022 pełni funkcję wiceprzewodniczącego. W przeszłości pracował m.in. kierownik Domu Kultury, pracownik fabryki części samochodowych, lider NGO. Prowadził także własną działalność gospodarczą. Był członkiem Rady Działalności Pożytku Publicznego, stworzył kilka organizacji pozarządowych, zorganizował ponad 60 turniejów i imprez charytatywnych. Od kilkunastu lat związany jest zawodowo z branżą zarządzania nieruchomościami, obecnie zatrudniony w ADM Chorzów Sp. z o.o. jako kieronik projektu. 

  Działalność polityczna

  Zaangażowany w działania Ruchu Polski 2050 od samego początku trwania kampanii wyborczej. Aktualnie członek zarządu województwa śląskiego oraz lider koła powiatowego w Sosnowcu.

  W wyborach parlamentarnych w 2023 roku kandyduje z 1 miejsca na liście KKW Trzecia Droga PSL – Polska 2050 Szymona Hołowni
  w okręgu nr 32 obejmującym powiaty: będziński i zawierciański oraz miasta na prawach powiatu: Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec.

  Kamil Wnuk kontakt:

  e-mail: kamil.wnuk@polska2050.pl

  Poprzedni artykuł

  Następny artykuł

  20 o

  katowice

  Wspaniałe powietrze!

  PM10: 9.0µg/m3 PM2.5: 8.1µg/m3