Już w sobotę, 18 września Bytomski Półmaraton

Bytomski polmaraton zdjecie dwa

Redakcja

17 września, 2021

W sobotę, 18 września w Bytomiu odbędzie się 12. PKO Bytomski Półmaraton. W rywalizacji, która będzie wiodła ulicami Miechowic, wezmą udział zarówno mistrzowie biegania, jak również amatorzy. Wciąż można zapisać się i wziąć udział w jednej z najlepszych imprez biegowych w Polsce.

Na starcie 12. edycji stanie m.in. Mistrz Polski w Maratonie, Arkadiusz Gardzielewski, który pokonał maratoński dystans w czasie 2:10.31 i uzyskał kwalifikację olimpijską. W igrzyskach w Tokio Gardzielewski pobiegł słabiej i uplasował się na 63. miejscu.

Biegacze podczas 12. edycji Półmaratonu Bytomskiego będą mogli spróbować swoich sił zarówno na dystansie półmaratonu - 21 km (bieg - kategorie open, najlepszy Polak, najlepsza Polka, najlepszy bytomianin, najlepsza bytomianka, wiekowe), ale również 10,5 km (bieg i marsz nordic walking) oraz 5 km (bieg). Najlepsza trójka w danej kategorii otrzyma nagrody pieniężne i puchary. Dodatkowo wśród uczestników, którzy ukończą bieg w określonym czasie na pełnym i średnim dystansie (uczestnicy biegu na 5 km są wyłączeni z konkursu), zostanie rozlosowany samochód osobowy Toyota Aygo. Start i meta podobnie jak w poprzednich edycjach będzie na terenie parkingu Centrum Handlowego Atrium Plejada przy al. Jana Nowaka - Jeziorańskiego 25.  Zapisy były prowadzone internetowo, ale w dniach 15-17 września będzie można zapisać się jeszcze w Biurze Obsługi Zawodów, znajdującym się w pasażu Atrium Plejada, w godzinach od 10 do 20.

Pobiegnij dla Filipa

Uczestnicy 12. PKO Bytomskiego Półmaratonu mogą wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla…” i pomóc choremu chłopcu. Wystarczy, że do koszulki startowej przypną kartkę z napisem „biegnę dla Filipa” i dotrą z nią do mety. Organizatorem akcji jest Fundacja PKO Banku Polskiego. W zamian za zaangażowanie biegaczy, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na rzecz beneficjenta.

8-letni Filip urodził się z zespołem wad złożonych, który powoduje wiele komplikacji zdrowotnych. Chłopiec wymaga stałej wielowymiarowej rehabilitacji oraz specjalistycznego leczenia. Filip jest podopiecznym Fundacji „Słoneczko”. Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Filipa” będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

Fundacja PKO Banku Polskiego od 2013 roku organizuje akcje charytatywne „biegnę dla…”. Dotąd odbyło się ich już ponad 460, a Fundacja wsparła ponad 520 beneficjentów łączną kwotą prawie 6,2 mln zł. W akcje pomocy zaangażowało się prawie 209 tys. biegaczy.

Źródło: UM Bytom

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 26.7µg/m3 PM2.5: 21.7µg/m3