Jechał autem pod wpływem alkoholu i marihuany

40 720384

Redakcja

14 sierpnia, 2022

Policjanci z chorzowskiej drogówki zatrzymali rutynowej do kontroli mężczyznę, który okazał się być pod wpływem alkoholu. Jak się jednak okazało to był dopiero początek problemów.

Rutynowa kontrola okazała się być początkiem problemów 40-letniego mieszkańca Katowic. Przykuł on uwagę chorzowskich mundurowych, bo na widok oznakowanego radiowozu zaczął się nietypowo zachowywać. Gdy podeszli do auta od razu wyczuli woń alkoholu, badanie alkomatem tylko potwierdziło przypuszczenia mundurowych, mężczyzna wsiadł za kierownice swojego auta bedąc pod wpływem alkoholu. Jak się okazało to był dopiero początek jego problemów.

Jak informuje policja, kierujący samochodem 40-letni mieszkaniec Katowic miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W trakcie przeszukania samochodu policjanci ujawnili marihuanę. Ponadto badanie kierującego na urządzeniu Drug-Read, jednoznacznie pokazało, że prowadził on swój samochód, będąc pod wpływem marihuany. Reasumując, nocna eskapada skończyła się dla kierowcy w policyjnym areszcie, teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Słaba jakość powietrza!

PM10: 75.0µg/m3 PM2.5: 67.3µg/m3