Jaworzno zyska ośrodek uczelni wyższej o kierunku medycznym. W maju ruszy nabór studentów

2022 02 22 11 31 45 954359 1000x

Redakcja

23 lutego, 2022

Za sprawą podpisanego we wtorek, 22 lutego 2022 r. listu intencyjnego między Gminą Miasta Jaworzna a Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach Wydziałem Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi. Jaworzno zyska ośrodek uczelni wyższej o kierunku medycznym. Studenci będą korzystali z miejskiej infrastruktury oświatowej, a praktyki będą odbywać w przychodniach Zespołu Lecznictwa Otwartego i Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie.

List intencyjny dotyczący utworzenia w Jaworznie Punktu Dydaktycznego Wydziału Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi, w którym prowadzone będą zajęcia w zakresie kształcenia  lekarzy i pielęgniarek, podpisali Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert i Rektor Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach prof. Aleksander Ostenda.

Ostatnie dwa lata pokazały nam, jak ważne jest kształcenie w zawodach medycznych. Pandemia zweryfikowała jakie potrzeby i wyzwania stoją przed służbą zdrowia”

mówi Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.

Tym bardziej cieszę się, że w Jaworznie zlokalizuje się uczelnia kształcąca lekarzy i pielęgniarki. Wyższa Szkoła Techniczna wybrała Jaworzno, jako miejsce z odpowiednią infrastrukturą, zapleczem i załogą do kształcenia medyków. To ważne dla Jaworzna, miasta z tradycją kształcenia w tym kierunku, które przez 33 lat istnienia Państwowego Liceum Medycznego, a później Zespołu Szkół Medycznych, wykształciło blisko dwa tysiące osób w zawodach pielęgniarskich

dodaje prezydent. 

Celem podpisania listu intencyjnego są działania związane z edukacją i profilaktyką zdrowotną. Gmina i WST będą wspierać swoje działania oraz aktywnie współpracować w zakresie pozyskiwania środków unijnych oraz zewnętrznych z wykorzystaniem ich na działania w obszarze zdrowia.

Nabór na oba kierunki - lekarski i pielęgniarstwo - na rok akademicki 2022/2023 ruszy już 9 maja 2022 roku.

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach to nowoczesna uczelnia wykorzystująca wszelkie możliwości, jakie daje dzisiejszy zaawansowany świat, dbająca jednocześnie o jakość kształcenia a także o polskie tradycje i wartości

mówi Rektor Wyższej Szkoły Technicznej prof. Aleksander Ostenda.

Mottem naszej uczelni są słowa Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Jestem przekonany, że nasi przyszli studenci, a potem absolwenci, którzy będą kształcić się w jaworznickim Punkcie Dydaktycznym Wydziału Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi będą wyróżniać się na rynku pracy swoją wiedzą, umiejętnościami i odpowiedzialnością, a dla pracodawcy będą cennym specjalistami.

zapewnia rektor. 

Zajęcia będą się odbywać na terenie infrastruktury należącej do Gminy Miasta Jaworzna - zajęcia teoretyczne w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 na ul. Północnej, zajęcia praktyczne na terenie infrastruktury Zespołu Lecznictwa Otwartego oraz Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie.

Szczegółowe informacje dotyczące studiów w jaworznickim Punkcie Dydaktycznym Wydziału Nauk Medycznych im. prof. Zbigniewa Religi Wyższej Szkoły Technicznej, można uzyskać w Dziale Rekrutacji Wyższej Szkoły Technicznej, w godz. od 9:00 do 15:00, pod numerami telefonów: 32 60 72 440, 885 105 700 i 609 848 998, oraz mailowo: rekrutacja@wst.com.plaleksandra.ogonowska@wst.pl.

 

Źródło: UM Jaworzno

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.0µg/m3 PM2.5: 0.7µg/m3