Jaworzno: zmiana organizacji ruchu na ul. Katowickiej

2022 03 16 13 53 55 646693 1000x

Redakcja

17 marca, 2022

Wykonawca przebudowy ul. Katowickiej w Jaworznie informuje, że w połowie marca 2022 r. wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na odcinku od granicy z Sosnowcem do skrzyżowania z ul.Szczotki. Utrudnienia spowodowane będą rozpoczęciem prac budowlano - drogowych dla zadania pn. "Poprawa Infrastruktury drogowej i gospodarki wodno - ściekowej na terenie miasta Jaworzna - ul. Katowicka"

Od połowy marca 2022 roku będzie obowiązywał ruch wahadłowy na odcinku od granicy z Sosnowcem do skrzyżowania z ul. Szczotki.

Wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu to I etap tej inwestycji, w ramach którego zostanie wybudowana sieć kanalizacji deszczowej odprowadzająca wody opadowe z pasa drogowego całej ul. Katowickiej.

Wody te odprowadzone zostaną poprzez odcinek kanalizacji deszczowej wzdłuż ul. Górników z Danuty i drogi gruntowej przy cmentarzu na Łubowcu do nowo projektowanego zbiornika. Funkcją zbiornika infiltracyjno-odparowującego będzie retencjonowanie wód opadowych z jednoczesnym rozsączaniem ich do gruntu. Oczyszczeniu wód opadowych zgromadzonych w zbiorniku posłuży z kolei budowa separatorów oraz nasadzenie w nim roślinności hydrofitowej.

Łączna długość sieci kanalizacji deszczowej do wykonania to 2 680 m. przeprowadzeniu robót kanalizacyjnych kompleksowo odtworzona zostanie nawierzchnia ul. Katowickiej oraz nawierzchni na odcinku do zbiornika.

Wykonanie tych robót to ostatni etap przebudowy ul. Katowickiej, który potrwa do końca listopada 2023 roku.

 

Źródło: UM Jaworzno

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.0µg/m3 PM2.5: 0.7µg/m3