Jaworzno: startuje Akcja Lato

Puls213 15

Redakcja

20 czerwca, 2021

Już tylko nieco ponad tydzień dzieli młodych jaworznian od dwóch miesięcy beztroskiej laby. W piątek, 25 czerwca, po raz ostatni w tym roku szkolnym uczniowie usiądą w ławkach, by odebrać świadectwa. Potem czeka ich wypoczynek. Tradycyjnie już instruktorzy miejskich instytucji związanych z kulturą i sportem zadbali o to, by zagospodarować atrakcyjnymi zajęciami czas przerwy w lekcjach.

Miejskie Centrum Kultury i Sportu przygotowało propozycje nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla dorosłych jaworznian i całych rodzin. Propozycje są zróżnicowane, by trafiały w gusta jak największej liczby mieszkańców. Trzeba też pamiętać o obowiązujących obostrzeniach związanych z pandemią.

 W tym roku stawiamy na małe grupy, wycieczki i mnóstwo zajęć na świeżym powietrzu

mówi Agata Stelmachów, kierownik zespołu obiektów kulturalnych w MCKiS.

Dzieci, które wezmą udział w Akcji Lato organizowanej przez MCKiS, pojadą między innymi do Krakowa i Ogrodzieńca. Odwiedzą też Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie. Planowane są wizyty w kinie i teatrze. Uczestnicy wakacyjnej akcji wybiorą się też do katowickiej Bajki Pana Kleksa. To będzie kolejna wizyta w tym magicznym miejscu.

W ubiegłym roku dzieci były zachwycone tą wizytą. Zajęcia były naprawdę świetnie przygotowane i bardzo ciekawe. W tym roku w Bajce Pana Kleksa weźmiemy udział w innym programie

zapowiada Agata Stelmachów. Zapisy dla dzieci, które chcą wziąć udział w Akcji Lato w szczakowskim Domu Kultury, ruszą 25 czerwca.

Nie zabraknie też letnich atrakcji dla całych rodzin. W tym sezonie instruktorzy MCKiS proponują jaworznianom cykl imprez organizowanych pod hasłem „Z rodziną w plenerze”. Pikniki będą się odbywały w wakacyjne weekendy. Bawić się będziemy na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Rekreacyjnego Sosina, w parku Podłęże i w GEOsferze. Imprezy mają być tematyczne. Już wiadomo, że plażę nad Sosiną opanują piraci. Rodzinne pikniki w ramach akcji „Kierunek Rynek” odbędą się też na głównym placu Jaworzna. Tutaj imprezy utrzymane będą w klimacie azjatyckim i meksykańskim.

Wszędzie będzie mnóstwo atrakcji dla najmłodszych jaworznian i dla całych rodzin 

zapowiada Barbara Halaś, kierownik działu kultury w Miejskim Centrum Kultury i Sportu.

To jednak nie wszystko. W lipcowe piątki planowane są projekcje w Letnim Kinie Plenerowym. W tym roku kinowy ekran stanie w ścisłym centrum miasta, w podcieniach Hali Widowiskowo-Sportowej.

Sporo propozycji dla jaworznian przygotowali też jaworzniccy bibliotekarze. Wakacyjne zajęcia najmłodszym czytelnikom proponują Biblioteka Główna i jej filie. Nie zabraknie głośnego czytania, czytania w plenerze i dobrych lektur. W programie są też zabawy edukacyjne i warsztaty plastyczne.

Wychodząc z założenia, że w wakacje powinniśmy mieć czas na lekturę, będziemy polecać naszym najmłodszym czytelnikom wartościowe książki oraz ciekawe aktywności promujące świat literatury. Hasłem przewodnim bibliotecznych inicjatyw będą „Wakacyjne podróże z Małym Księciem” 

zapowiada Aleksandra Bzowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie.

Mnóstwo propozycji dla najmłodszych przygotowali tez instruktorzy z ATElier Kultury. Będą zajęcia plastyczne, rytmiczne, teatralne, a także wyjazdy do kina, GEOsfery i parku Gródek. Działać będzie też szkółka wędkarska.

To propozycje na lipiec. Pracujemy jeszcze nad ofertą na sierpień i niedługo i ją zaprezentujemy 

zapowiada Marlena Budak z ATElier Kultury.

źródło: UM Jaworzno

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 18.8µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3