Jaworzno: usiłował zabić swojego kolegę. Zadał mu kilka ciosów ostrym narzędziem

46 700370

Redakcja

5 kwietnia, 2022

Jaworzniccy policjanci zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który usiłował zabić swojego znajomego. Po pobycie w policyjnym areszcie mieszkaniec Jaworzna usłyszał zarzut. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował go na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w jednym z bloków w centrum miasta.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 51-letni mieszkaniec Jaworzna usiłował zabić swojego kolegę w jego mieszkaniu, zadając mu kilka ciosów ostrym narzędziem w okolicę klatki piersiowej i szyi.

Mundurowi na miejscu pojawili się bardzo szybko i wspólnie z medykami udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy. Ranny trafił do szpitala, a jego niedoszły zabójca do policyjnego aresztu. Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. Dzisiaj jaworznicki sąd podjął decyzję o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec 51-latka  w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Śledczy ustalają motywy działania mężczyzny oraz szczegółowy przebieg zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

 

Źródło: KMP w Jaworznie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.7µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3