Jastrzębscy sportowcy wzięli udział w artystycznej sesji zdjęciowej. Kalendarz wesprze podopiecznych hospicjum

DSC09375

Redakcja

9 stycznia 2022

12 znakomitych sportowców i 12 czarno-białych sensualnych zdjęć. Konferencją prasową rozpoczęła się akcja charytatywna, zachęcająca do wspierania jastrzębskiego hospicjum.

„Po mistrzowsku dzielimy się dobrem” to hasło akcji prowadzonej na rzecz Hospicjum Domowego im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Jastrzębiu-Zdroju.

Jastrzębscy sportowcy zgodzili się wziąć udział w artystycznej sesji zdjęciowej, której zwieńczeniem jest wydanie pięknego biało-czarnego kalendarza. Jest to wydawnictwo bez precedensu. W artystycznej, prostej formie pokazuje piękno wysportowanego ciała. Przed obiektywem Magdaleny Kowolik stanęło dwunastu znakomitych zawodników, związanych z naszym miastem: Mateusz Bryk, Jakub Popiwczak, Laura Grzyb, Kamil Jadach, Zbigniew Kiszka, Amelia Pisarczyk, Dawid Wiśniewski, Maciej Kłopotek, Oskar Kozieł, Dominika Szymik, Michał Domin i Krystian Korzański.

Jastrzębie-Zdrój to miasto mistrzów sportu. Nasi zawodnicy osiągnęli w ostatnim czasie niesamowite sukcesy - w tym tytuły mistrzowskie czy superpuchar. Jesteśmy z nich bardzo dumni. Jestem też pełna uznania dla aktywności  wolontariuszy, wspierających jastrzębskie hospicjum. Stąd też pomysł na akcję, która będzie wspierać inicjatywy z nim związane”

tłumaczyła podczas konferencji prezydent Anna Hetman.

Jak zauważył jeden z dziennikarzy, tak samo jak wolontariusze pracujący dla hospicjum pozostają anonimowi, tak i sportowcy w czarno-białych kadrach Magdaleny Kowolik trudni są do rozpoznania. Zdjęcia te przedstawiają bowiem jedynie detale wysportowanych ciał - łydkę, fragment pleców czy biceps. Ich przesłanie jest proste: tak samo jak nadzy się rodzimy, tak samo i nadzy przemijamy.

Ta sesja wymagała od moich modeli odwagi.  Do zdjęć trzeba było się rozebrać, a to przekroczenie pewnej granicy. Ze sportowcami musiałam nawiązać relację. Zastanawialiśmy się wspólnie, w jaki sposób pokazać ciało, aby troszeczkę nawiązać do dyscypliny, którą reprezentują. Sesję rozpoczęliśmy od zdjęć w strojach sportowych i w ten spoób przełamaliśmy barierę. Finalnie podczas wykonywania tych fotografii było więcej zabawy niż skrępowania”

mówiła fotograf Magdalena Kowolik.

Podczas sesji nie odczuwałem żadnego stresu, z panią fotograf, Magdaleną Kowolik, świetnie mi się współpracowało. Jako hokeista na co dzień jestem fotografowany w pełnym, hokejowym rynsztunku. Teraz mogłem pokazać się bez tego całego sprzętu”

mówił Mateusz Bryk, zwodnik JKH GKS Jastrzębie.

Środki pozyskane dzięki akcji zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla jastrzębskiego hospicjum, które w czasie pandemii w sposób szczególny pomaga mieszkańcom Jastrzębia-Zdroju i okolic.

Gdy nastała pandemia podjęliśmy decyzję, że poszerzamy naszą działalność o pomoc chorym na COVID-19. Wypożyczaliśmy więc łóżka, koncentratory tlenu i inne urządzenia pomocne do opieki w domu  Zebrane środki przeznaczymy między innymi na zakup łóżek elektrycznych, antyodleżynowych materacy i ssaków”

tłumaczy Grażyna Kuczera – prezes Hospicjum Domowego im. ks.Eugeniusza Dutkiewicza SAC przy parafii św. Katarzyny.

Kalendarze będzie można kupić w siedzibie hospicjum w domu parafialnym przy parafii św. Katarzyny, na terenie krytej pływalni LAGUNA, - w Urzędzie Miasta (pok. 116A) oraz podczas wydarzeń sportowych. Pieniądze będą zbierane do puszek - minimalną wysokość datku określono na 20 złotych. W przypadku limitowanej edycji kalendarzy z autografami sportowców - na 50.

 

Źródło: UM Jastrzębie-Zdrój

Csm Sportowcy A4 poziom CMYK 300dpi 3 56977f5f03

powiązane artykuły:

34190d37b36a9655ea4b8a093811439b
Lokalne 4 marca 2022

Podczas rozpalania pieca doznała ataku epilepsji. Teraz pani Teresa żyje w bólu, a koszty jej leczen

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.4µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3