Jarosław Gowin popiera Krzysztofa Mejera

Jgowin

Redakcja

27 lipca 2022

Krzysztof Mejer uzyskał poparcie Jarosława Gowina i jego partii Porozumienie w nadchodzących wyborach przedterminowych na prezydenta Rudy Śląskiej.

Krzysztof Mejer, I zastępca śp. Grażyny Dziedzic, zbiera sojuszników do walki o fotel prezydenta Rudy Śląskiej. Jeden z faworytów do wygrania wyborów przedterminowych uzyskał poparcie jednego z najważniejszych polskich polityków. Jarosław Gowin, były wicepremier i szef partii Porozumienie na antenie Radia EM poinformował, że on i jego partia popierają Mejera.

- Porozumienie popiera kandydaturę pana Krzysztofa Mejera. Wydaje się kandydatem najbardziej naturalnym. Nie jest jeszcze przesądzone, czy Krzysztof Mejer będzie poparty przez wszystkie partie opozycyjne. Moim zdaniem ,byłoby dobrze, żeby sytuacja byłą analogiczna do Rzeszowa - skomentował Gowin na antenie Radia EM.

To pierwsze publiczne poparcie partyjne dla Krzysztofa Mejera. Wcześniej mówiło się o tym, że może liczyć na wsparcie innych partii opozycyjnych, ale start w wyborach Michała Pierończyka (innego zastępcę śp. Grażyny Dziedzic) zmusiło m.in. PO do wstrzymania decyzji. 

- Krzysztof Mejer jest faworytem tych wyborów - stwierdził Jarosław Gowin. O fotel prezydenta Rudy Śląskiej zawalczą również Marek Wesoły, poseł PiS-u oraz Bożena Modzelewska, kandydatka Konfederacji. Do wyborów zgłoszono także 10 innych komitetów wyborczych. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3