Jarika idzie na policyjna emeryturę

42 720880

Redakcja

22 sierpnia, 2022

Jarka brała udział w poszukiwaniach osób zaginionych, tropieniu przestępców, zabezpieczaniu meczów i imprez masowych, jak również uczestniczyła w festynach rodzinnych i szkolnych prelekcjach. Teraz odchodzi na zasłużoną psią emeryturę, ale zostanie ze swoim ukochanym opiekunem, asp. Robertem Kolanko z częstochowskiej komendy.

Jarika, 9-letnia suczka owczarka belgijskiego – od 2015 roku dzielnie wspierała mundurowych z garnizonu śląskiego w służbie patrolowej. Przez ostatnie cztery lata była wiernym towarzyszem asp. Roberta Kolanko z częstochowskiej prewencji i ma na swoim koncie wiele sukcesów. Brała udział w poszukiwaniach osób zaginionych, tropieniu przestępców, zabezpieczaniu meczów i imprez masowych, jak również uczestniczyła w festynach rodzinnych i szkolnych prelekcjach. Ma na swoim koncie wiele sukcesów. Brała udział w wojewódzkich pokazach tresury psów służbowych i reprezentowała garnizon śląski w mistrzostwach kynologicznych w Sułkowicach – w finałach wojewódzkich zdobyła złoty i srebrny medal.

Po 7 latach służby policyjna suczka przechodzi na emeryturę, którą spędzi ze swoim dotychczasowym opiekunem. Podczas kilku lat współpracy zawiązała się między nimi silna więź i asp. Robert Kolanko nie wyobraża sobie, by rozstawać się ze swoją czworonożną przyjaciółką. Mamy nadzieję, że w komendzie została pożegnana z odpowiednimi honorami i na "odchodne" otrzymała przynajmniej kosz pełen psich smaczków. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 35.3µg/m3 PM2.5: 27.8µg/m3