Czy wiesz jak zrobić warzywa na patelnie. Nic nie jest takie oczywiste.

Sprawdz jak zrobic warzywa na patelnie

Redakcja

26 października, 2023

Złota zasada kucharzy tokijskich określa jasno co stoi za sukcesem ich restauracji. Czy Ty wiesz jak zrobić warzywa na patelnie zgodnie ze starą i tradycyjną recepturą?

Jak zrobić warzywa na patelnie?

Przygotowanie mrożonych warzyw jest łatwe i szybkie. Oto kilka kroków, które pomogą ci przygotować smaczne danie z mrożonych warzyw:

Składniki:

 • Mrożone warzywa (np. mieszanka warzyw, groszek, marchew, brokuły)
 • Olej (np. oliwa z oliwek lub olej rzepakowy) lub masło klarowane
 • Przyprawy (np. sól, pieprz, zioła, przyprawy do warzyw) według gustu

Instrukcje:

 1. Rozgrzej Patelnie:
  • Rozgrzej patelnię na średnim ogniu. Jeśli używasz oleju, dodaj go do rozgrzewającej się patelni.
 2. Dodaj Mrożone Warzywa:
  • Dodaj mrożone warzywa bezpośrednio na rozgrzaną patelnie z olejem. Nie rozmrażaj przed gotowaniem. WAŻNE, na każde 400g mrożonych warzyw, dodaj 50ml zimnej wody.
 3. Smaż Warzywa:
  • Smaż warzywa na średnim ogniu, pod przykryciem przez 5 minut. Następnie zdejmij przykrywkę przez kolejne 3 minut często mieszając, aż będą zaczynały się rumienić. Czas gotowania zależy od rodzaju warzyw i ich wielkości. Ostatnie 2 minuty na pełnej.
 4. Przypraw:
  • Dodaj sól, pieprz i inne przyprawy według smaku. Zależnie od preferencji, możesz dodać czosnek w proszku, cebulę w proszku, zioła prowansalskie lub dowolne inne przyprawy, które lubisz.
 5. Podawanie:
  • Gdy warzywa są gotowe, podawaj je od razu jako dodatek do dania głównego lub jako samodzielne danie. Możesz również dodać je do makaronu, ryżu lub kaszy.

Pamiętaj, że mrożone warzywa mogą uwalniać wilgoć podczas gotowania, co może spowodować, że będą one delikatnie podsmażane w swoim sokiem. Przy odpowiednim gotowaniu, mrożone warzywa zachowają swoją świeżość i wartość odżywczą.

Jeżeli masz pod ręką świeże warzywa - skorzystaj z tego przepisu:

Wybrane warzywa (np. brokuły, marchew, cukinia, papryka, pieczarki) - umyte i pokrojone na kawałki lub plastry.

Olej (np. oliwa z oliwek lub olej rzepakowy) lub masło klarowane.

Przyprawy (np. sól, pieprz, zioła, przyprawy do warzyw) według gustu.

Umyj warzywa pod bieżącą wodą, Obierz, pokrój i przygotuj warzywa według preferencji. Możesz je kroić na plastry, kawałki lub paski, zależnie od tego, jakie efekty chcesz osiągnąć. Rozgrzej patelnię na średnim ogniu. Jeśli używasz oleju, dodaj go do rozgrzewającej się patelni. Dodaj pokrojone warzywa do patelni. Zachowaj równomierny rozkład, aby warzywa równomiernie się smażyły. Smaż warzywa na średnim ogniu, często mieszając, aż staną się miękkie, ale wciąż chrupiące. Czas smażenia zależy od rodzaju warzyw i ich wielkości. Na przykład, cienko pokrojone warzywa, takie jak cukinia, mogą gotować się szybko, podczas gdy twardsze warzywa, takie jak marchew, mogą wymagać trochę więcej czasu. Dodaj sól, pieprz i inne przyprawy według smaku. Możesz również dodać świeże zioła, takie jak natka pietruszki lub bazylię, dla dodatkowego smaku. Gdy warzywa są gotowe, podawaj je od razu jako dodatek do dania głównego lub jako samodzielne danie. Możesz również dodać je do makaronu, ryżu lub kaszy.

  Pamiętaj, że każde warzywo ma swoje własne wymagania dotyczące czasu smażenia, więc warto zwrócić uwagę na konsystencję i smak podczas gotowania. Smacznego!

  Mrozone warzywa na patelnie jak zrobic

  powiązane artykuły:

  Czy warzywa na patelnie sa zdrowe
  Lifestyle 26 października, 2023

  Kto je tylko świeże warzywa niech pierwszy rzuci ziemniakiem! Czy warzywa na patelnie są zdrowe?

  Poprzedni artykuł

  Następny artykuł

  -3 o

  katowice

  Cóż... Bywało lepiej.

  PM10: 23.0µg/m3 PM2.5: 20.5µg/m3