Jak w kilka sekund stracić prawo jazdy? Wystarczyły dwa wykroczenia

Gfbvdsftre

Redakcja

4 października, 2022

Od września w zaledwie kilka sekund możemy stracić prawo jazdy. Wszystko z powodu zmian w taryfikatorze. Już za jedno wykroczenie możemy otrzymać 15 punktów karnych. Przekonał się o tym, zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z tyskiej grupy SPEED 33-latek.

Przypomnijmy, 17 września weszły w życie nowe przepisy zwiększające liczba punktów karnych za najgroźniejsze wykroczenia drogowe oraz wprowadzające zasadę recydywy. Jeśli w ciagu dwóch lat popełnimy to samo wykroczenie, nowy mandat zapłacimy podwójny.

O tym jak surowe kary obowiązują po wprowadzeniu nowego taryfikatora, przekonał się 33-letni kierowca.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, wchodzący w skład grupy SPEED, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. 33-latek zwrócił uwagę mundurowych, gdy przekroczył prędkość w terenie zabudowanym i wyprzedzał na przejściu dla pieszych.

W związku z przekroczeniem prędkości, otrzymał mandat karny w wysokości 1000 złotych i 11 punktów karnych. Natomiast niebezpieczny manewr wyprzedzania na przejściu dla pieszych kosztował 33-latka 1500 złotych i 15 punków karnych. Ostatecznie kierujący stracił prawo jazdy.

 

Źródło: KMP w Tychach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.5µg/m3 PM2.5: 20.7µg/m3