Jak sprawić, by gry przeglądarkowe działały szybciej

Szybsze dzialanie gier

Redakcja

9 listopada, 2023

Gry przeglądarkowe to najbardziej dostępne tytuły w internecie. Nie musisz ich pobierać, a ładowanie lobby zajmuje niewiele czasu. Od momentu pojawienia się launcherów takich, jak Steam, czy Epic, gry przeglądarkowe straciły nieco na popularności, jednak wciąż korzystamy z nich chętnie, szczególnie jeśli w danym momencie nie mamy wiele czasu na poszukiwania i instalacje nowych gier.

Gry przeglądarkowe można spotkać głównie na stronach przeznaczonych wyłącznie dla tej kategorii. W zależności od formy, poszczególne tytuły wykupywane są przez różne typy stron. Jeśli preferujesz bardzo szybką rozgrywkę i chcesz zagrać za pieniądze, znajdź oferujące grę aviator kasyno i poznaj jedną z najbardziej znanych gier błyskawicznych! Jeśli wolisz dłuższe rundy, szukaj slotów, karcianek lub innych emocjonujących tytułów.

Gry przeglądarkowe mają to do siebie, że działają szybko, a ich wymagania sprzętowe są niewielkie. Mimo to wielu użytkowników zmaga się z problemem powolnego działania. Co robić w takiej sytuacji?

Sprawdź swoje połączenie

Najczęstszym problemem jest niestabilne połączenie internetowe. Jeśli grasz na laptopie lub pececie, upewnij się, że ma on dobry dostęp do routera. W sklepach z elektroniką możesz znaleźć anteny, które pozwolą wzmocnić sygnał, gdy odległość od jego źródła jest zbyt duża. Jeśli masz taką możliwość, najlepiej jest jednak korzystać z kabla zamiast wi-fi. Gwarantuje on najlepszą jakość internetu.

Jeśli gry działają zbyt wolno, wina może oczywiście leżeć po stronie operatora. Nie bój się szukać nowych ofert lub dopytywać o promocje w ramach swojego pakietu. Może uda się zyskać lepsze warunki?

Wyłącz zbędne aplikacje

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele aplikacji działa w tle, znacząco wpływając zarówno na stan sieci, jak i wydajność samego urządzenia. Jak je wykryć? Przede wszystkim przejrzyj procesy w menedżerze zadań (klawisze Alt+Ctrl+Del na Windowsie). Prawdopodobnie zauważysz tam ikonki komunikatorów lub innych nieużywanych zbyt często aplikacji.

Pomóc mogą też programy czyszczące i optymalizujące pracę komputera, jak CCleaner.

Przeskanuj urządzenie

Wiele problemów ma źródło w nieaktualnym oprogramowaniu. Weź pod uwagę, że brak aktualizacji to również narażanie urządzenia na wszelkie podatności rozwiązane w nowszych wersjach aplikacji. Mowa tu o wszelkich wirusach, wyciekach danych itp.

Laptopy, telefony i tablety mają funkcję skanowania, która pozwala wychwycić podstawowe problemy. Warto skorzystać z tej opcji raz na jakiś czas, szczególnie, gdy ulubione gry i inne programy zaczynają działać wolniej, niż dotąd. Większość skanerów działa w tle, więc możesz w międzyczasie korzystać z urządzenia.

Dopasowana przeglądarka

Nie każda przeglądarka jest w stanie załadować dostępne w sieci gry. Na przestrzeni lat technologie tworzenia slotów czy innych gier zmieniały się, by umożliwić twórcom wprowadzanie dodatkowych funkcjonalności, lepszej grafiki itd.

Jeśli byłeś fanem gier już kilkanaście lat temu, pamiętasz zapewne wtyczkę Adobe Flash Player, bez której rozrywka internetowa w tamtym czasie właściwie nie istniała. Niestety w momencie, w którym kolejne przeglądarki zaczęły rezygnować z niego na rzecz HTML5 lub podobnych rozwiązań, gry we Flashu stawały się coraz trudniej dostępne.

Obecnie wciąż można z niego korzystać np. dzięki przeglądarce Opera, jednak oparte na nim gry nie są już raczej aktualizowane, dlatego spora część wygląda i działa znacznie gorzej, niż w czasach swojej świetności.

Flash jest tylko jednym z przykładów. Zmian na przestrzeni lat było wiele. Warto więc sprawdzać wymagania ulubionych gier. Być może problemy wynikają z niedopasowanych wtyczek i wystarczy zmienić przeglądarkę, by wszystko działało płynnie? Nie martw się o miejsce na dysku. Nowy Firefox, czy Opera nie zajmą go wiele!

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.0µg/m3 PM2.5: 26.1µg/m3