Iwona Łobejko nie jest już Dyrektorem Zagłębiowskiego Centrum Onkologii. Decyzję o jej odwołaniu ze stanowiska podjął prezydent Dąbrowy Górniczej Marcin Bazylak. Do czasu wyłonienia nowego dyrektora placówką pokieruje dr Tomasz Szczepanik, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. lecznictwa.
Nowy dyrektor zostanie wyłoniony w konkursie, który zaplanowany jest na ostatni kwartał tego roku. Prezydent miasta zwróci się już do Rady Miejskiej o powołanie komisji konkursowej, co będzie możliwe na najbliższej sesji rady zaplanowanej na 9 września.
Liczyłem, że Pani Dyrektor będzie zarządzała szpitalem w oparciu o dialog z kadrą medyczną placówki. Niestety w obecnej sytuacji nie widzę możliwości dalszej współpracy między Panią Dyrektor a ordynatorami – przekazał Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.
Podpis
Do czasu wyłonienia nowego zarządzającego placówką, rolę tę przejmie dr Tomasz Szczepanik, który zdaniem Marcina Bazylaka jest świetnym fachowcem i dał poznać się do tej pory jako osoba potrafiąca w sposób prawidłowy zarządzać zespołem.
W trakcie epidemii koronawirusa doktor Szczepanik dał się poznać jako sprawny organizator, który w tym trudnym czasie skutecznie koordynował opiekę medyczną świadczoną przez szpital. Jestem przekonany, że podoła i temu wyzwaniu – podsumowuje prezydent Bazylak.
Źródło: dabrowa-gornicza.pl