III edycja Festiwalu Górnej Odry przed nami!

Fgo 2022 02

Redakcja

20 czerwca, 2023

Przed nami kolejna edycja Festiwalu Górnej Odry. Trzydniowe wydarzenie pod hasłem „Cała naprzód!” startuje 23 czerwca. Będą koncerty, zawody, warsztaty i inne atrakcje. Wielki finał w Rybniku!

Festiwal Górnej Odry to wydarzenie, podczas którego można posłuchać różnych gatunków muzyki, uczestniczyć w warsztatach artystycznych i aktywnościach na świeżym powietrzu, spróbować lokalnej kuchni i zapoznać się z tradycjami regionu. To doskonała okazja, by odkryć potencjał Krainy Górnej Odry.

Festiwal Górnej Odry to niezwykłe wydarzenie, które jednoczy ludzi i samorządy wokół wspólnej idei. Kraina Górnej Odry jest wyjątkowym miejscem, gdzie spotykają się różne kultury i regiony, połączone wspólną historią. To obszar położony nad rzekami Rudą i Olzą, a także nad Pojezierzem Palowickim i Zalewem Rybnickim. Jest to miejsce bliskie naturze, które oferuje liczne możliwości aktywnego wypoczynku. W Krainie Górnej Odry każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno miłośnicy wypoczynku nad wodą, jak i ci, którzy preferują inne formy aktywności – przypomina Piotr Kuczera, prezydent Miasta Rybnika, a jednocześnie Przewodniczący Zarządu Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku – organizatora Festiwalu.

Imprezy festiwalowe odbywać się będą jednocześnie w kilku miejscach na szlaku górnej Odry, m.in. w Rybniku, Raciborzu, Jastrzębiu Zdroju, Chałupkach, Żorach, Rudach czy w Tworkowie. Na trzy dni tegorocznej edycji festiwalu przygotowano łącznie ponad 100 atrakcji. Wśród gwiazd: Vito Bambino, Tribbs, Jamal, O.S.T.R, B.R.O, Zespół Ira, Nosowska, Alexander Martinez, DJ Simon Bizon, Coast Patrol, DJ Wika, Mc Jacob + Pesos Sax Fighters, DJ Micqro, Muzykajaka, Happy Jędrowski Show, Jamajki, Kyoku, Larmo.


Wielki finał III edycji Festiwalu Górnej Odry odbędzie się w Rybniku – w niedzielę, 25 czerwca na terenie kampusu.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 10.3µg/m3