Huta Liberty zaprasza częstochowskich studentów na płatne staże

53641

Redakcja

10 sierpnia 2021

Liberty Częstochowa Sp. z o.o., nowy właściciel częstochowskiej Huty oraz Politechnika Częstochowska zawarły umowę o współpracy i podpisały list intencyjny m.in. w sprawie płatnych staży dla studentów. Miasto Częstochowa patronuje współdziałaniu przedsiębiorstwa i uczelni.

W miniony piątek stosowny dokument podpisali: pełnomocnik Liberty Częstochowa Sp. z o.o. Krishnamoorthy Venkatasubramanian oraz prof. Agata Dudek, dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej. Ze strony Urzędu Miasta obecna była Anny Tymoshenko, kierownik miejskiego Centrum Obsługi Inwestora. 

 

Uczelnia chce zachęcić młodych ludzi do studiowania kierunków związanych z przemysłem, w tym metalurgii. Natomiast Liberty Częstochowa Sp. z o.o. poszukuje nowych kadr dla Huty.

Dlatego studentom kierunków technicznych oferuje możliwość odbycia płatnych staży, a także prowadzenia badań laboratoryjnych. W planie ma też współpracę z częstochowskimi szkołami branżowymi i technicznymi, aby zainteresować młodzież pracą w przemyśle.

Na wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów utworzono właśnie nowy, innowacyjny kierunek, który jest odpowiedzią uczelni na rewolucję przemysłową 4.0, z informacją o rekrutacji można się zapoznać pod linkiem:

https://www.wip.pcz.pl/pl/kandydat/rekrutacja-studia-i-i-ii-stopnia/kierunki/inteligentny-przemysl-nowy-kierunek

Z uczestnikami spotkania, podczas którego podpisano porozumienie, łączył się zdalnie Sean Shepherd, kierownik Działu Zasobów Ludzkich w Europie Wschodniej i Centralnej w grupie Liberty. Jak podkreślił, koncernowi bardzo zależy na współpracy z uczelniami wyższymi w celu kształcenia nowych kadr, a także promowaniu innowacyjnych rozwiązań w przemyśle.

Wspieranie takich inicjatyw to jeden z celów fundacji, działającej w ramach grupy Liberty i koncernu GFG Alliance. Grupa Liberty dzięki wdrażaniu nowoczesnych technologii i pozyskiwaniu pracowników o wysokich kompetencjach, zmierza do produkowania wysokiej jakości stali z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Częstochowska Huta, której właścicielem od 28 maja jest Liberty Częstochowa Sp. z o.o., to największy w Polsce producent blach grubych (o grubości od 6 do 150 mm) dla przemysłu maszynowego, stoczniowego, budownictwa oraz górnictwa i energetyki (m.in. na rurociągi i gazociągi). Są one wytwarzane ze stali z pieca elektrycznego i oferowane w Polsce oraz na eksport.

Celem nowego właściciela jest produkcja 1 miliona ton stali rocznie. Huta, która w tym roku obchodzi 125-lecie istnienia, zatrudnia obecnie 1200 osób i prowadzi nabór nowych pracowników na wiele stanowisk produkcyjnych oraz związanych z utrzymaniem ruchu.

 

Źródło: UM Częstochowa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3