Hołownia w Częstochowie. Przedstawił możliwych kandydatów

Holownia2
Kastelik

Szymon Kastelik

9 września 2022

Szymon Hołownia odwiedził Częstochowę. Przedstawił dwoje "kandydatów na kandydatów", którzy mogą reprezentować okręg częstochowski w nadchodzących wyborach samorządowych.

Trwa "mobilna konwencja Polski 2050". Szymon Hołownia i jego działacze ruszyli w podróż po kraju w trasie „Cztery słowa: Polska". W piątek rano z hasłem "Praca" Hołownia przyjechał do Częstochowy. Mówił o tym, jak ważni są pracownicy i przedsiębiorcy. Według Hołowni państwo musi zmienić stosunek do rynku pracy: pomagać pracownikom i im szefom. Dla lidera Polski 2050 Państwowa Inspekcja Pracy musi mieć większy budżet i możliwości w walce z patologicznymi sytuacjami w zakładach pracy.

Przy okazji w Częstochowie Hołownia przedstawił swoich "kandydatów na kandydatów" z okręgu częstochowskiego do nadchodzących wyborów parlamentarnych. Jak zaznaczył, wszystko może jeszcze się zmienić, a zależy to od przyszłej sytuacji w Polsce oraz pracy własnej "kandydatów". 

- Polska 2050 to nie jest lądowisko. Nie szukamy spadochroniarzy. Chcemy, żeby byli kandydatami z sąsiedztwa - tłumaczył były kandydat na prezydenta w Częstochowie. Hołownia przedstawił dwie osoby, które być może będą reprezentować w Częstochowę Polskie 2050 w wyborach. - Dzisiaj są kandydatami na kandydatów, ale za kilka miesięcy może się to zmienić - dodał lider Polski 2050.

Możliwymi kandydatami do parlamentu są: Małgorzata Imiolczyk oraz Piotr Strach. - Ludzie, których znam jeszcze z mojej kampanii prezydenckiej - skomentował Hołownia.

- Jestem częstochowianinem, przedsiębiorcą. Prywatnie mężem i ojcem. Moją wiedzę i wykształcenie próbowałem wykorzystać w Radzie Miasta (...) Polska 2050 to opowieść o przyszłości. Co będzie za 10, 20, a może 30 lat. To wymaga dużej odpowiedzialności i przygotowania - mówił o sobie Piotr Strach. Jak podkreślił, w Częstochowie ważna jest dla niego ekologia i ma nadzieję, że uda mu się przemienić to miasto w ekologiczne miejsce. 

- W Częstochowie ważna jest dla mnie kwestia nowego stadionu Rakowa - dodał i stwierdził, że nowy stadion ma być ekologiczną wizytówką Częstochowy.

Małgorzata Imiolczyk to działaczka Polski 2050 spod Lublińca. Rok temu zasłynęła samotnym protestem na rynku w Lublińcu przeciwko zmian Ustawie o Radiofonii i Telewizji. Jest nauczycielką w szkole specjalnej. Chce, żeby nauczyciele byli traktowani z godnością, a niepełnosprawni mieli szansę na zdobycie pracy. 

- Dołączyłam do Szymona, ponieważ dał mi nadzieję, że coś w Polsce może się zmienić. My nauczyciele mamy wpływ na każdy zawód w tym kraju. Nie zasłużyliśmy na to, żeby państwo napuszczało na nas obywateli - mówiła Imiolczyk. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.8µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3