Historyczny wynik linii lotniczej współpracującej z lotniskiem w Pyrzowicach

100 MLN wizzair 01

Redakcja

5 grudnia, 2023

Wizz Air oficjalnie przewiózł 100 milionów pasażerów w Polsce. Wszystko zaczęło się 19 lat temu na lotnisku Katowice-Pyrzowice. 

Wizz Air rozpoczął działalność w Polsce w maju 2004 roku, wykonując swój pierwszy lot z Katowice Airport do Londynu Luton. Znana linia lotnicza stworzyła również w Pyrzowicach swoją bazę operacyjną. Obecnie Wizz Air operuje na 12 polskich lotniskach i ma w ofercie ponad 170 tras do 27 krajów.

- To tutaj, na lotnisku Katowice Airport, rozpoczęła się niezwykła podróż Wizz Air, która z powodzeniem trwa już prawie 20 lat. Linia pozostaje oddana zapewnianiu niezawodnych, niskokosztowych opcji podróżowania i z niecierpliwością oczekuje kontynuacji wzrostu liczby pasażerów w Polsce - skomentowała Sasha Vislaus, managerka ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

Przez ponad 19 lat Wizz Air przewiózł 100 milionów pasażerów w Polsce. Jeżeli wszystko zaczęło się w Katowice Airtport, to także na naszym śląskim lotnisku musiała zostać pobita ta wyjątkowa liczba. Wyjątkowa uroczystość odbyła się w ważnym dla województwa dniu, w Barbórkę, a 100-milionowy pasażer leciał z Pyrzowic do Barcelony. 

-  Podczas uroczystości przed odlotem, na pasażerów czekał specjalnie przygotowany tort, upamiętniający niezwykłą liczbę 100 MLN. Wszyscy mieli również okazję podpisać planszę przygotowaną na to wyjątkowe wydarzenie i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Każdy pasażer lotu Katowice-Barcelolna otrzymał specjalny prezent: bon o wartości 100 PLN od linii Wizz Air, który można wykorzystać podczas rezerwacji kolejnych przygód z WIZZ - informują linie lotnicze. 

- Z radością przyjęliśmy informację, że to właśnie w Katowice Airport linia lotnicza Wizz Air obsłużyła swojego 100 mln pasażera od momentu rozpoczęcia, prawie 20 lat temu, lotów z Polski. W tej liczbie ponad 25 mln osób podróżowało poprzez katowicką bazę Wizz Aira. Od prawie dwóch dekad Katowice Airport i Wizz Air łączy dobra biznesowa relacja. Wierzę, że już w niedalekiej przyszłości Wizz Air jeszcze bardziej poszerzy swoją działalność na naszym lotnisku. Z okazji 100 mln pasażerów w Polsce, wszystkim pracownikom Wizz Air, którzy od 20 lat są ważną częścią polskiej lotniczej społeczności, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkiego dobrego stwierdził Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.6µg/m3 PM2.5: 26.5µg/m3