Gwałciciel z Zabrza aresztowany! W przeszłości był już karany!

fot. KMP w Zabrzu

Redakcja

1 lutego, 2023

40-letni mężczyzna podejrzany jest o gwałt na 17-latce. Był poszukiwany przez policję, która udostępniła nagranie z kamery autobusu miejskiego. Został zatrzymany. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.  

Do gwałtu doszło w nocy z 23 na 24 stycznia 2023 roku. 40-latek poznał 17-latkę na przystanku autobusowym w Sosnowcu i podstępem nakłonił, by pojechała z nim do Zabrza. Następnie zaprowadził ją do pustostanu w centrum miasta, gdzie miało dojść do gwałtu. Ponadto podejrzany zabrał pokrzywdzonej telefon i zegarek, co przez śledczych zostało zakwalifikowane jako rozbój. 

Prokurator podjął decyzję o opublikowaniu wizerunku sprawcy tego przestępstwa. Mężczyznę zarejestrowała kamera autobusu w dniu zdarzenia. Podróżowali nim sprawca oraz pokrzywdzona.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ 

Mężczyzna został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów w poniedziałek, krótko po publikacji jego wizerunku w mediach. Stróże prawa odzyskali też skradziony telefon i zegarek.

Jak się okazało, 40-latek w chwili zatrzymania był poszukiwany w celu odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za pobicie. Zatrzymany w przeszłości był już karany za przestępstwo zgwałcenia, dlatego za swój czyn odpowiadać będzie w warunkach multirecydywy.

powiązane artykuły:

Policja 62
Lokalne 30 stycznia, 2023

Policja poszukiwała mężczyzny, który podejrzany jest o zgwałcenie 17-latki. Miał dopuścić się teg

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.4µg/m3 PM2.5: 13.3µg/m3