Groźne zdarzenie w Rudzie Śląskiej. Przyczepa z prętami nie wyrobiła na zakręcie

Prety

Redakcja

12 maja, 2023

Do zdarzenia doszło 8 maja na skrzyżowaniu ul. Magazynowej i Kokotek w Rudzie Śląskiej. Całą sytuację zarejestrował samochód jadący za pojazdem, który ciągnął za sobą przyczepę z prętami. Materiał pojawił się na kanale Stop Pirat.

Na zakręcie z ul. Magazynowej na ul. Kokotek przyczepa z prętami wywróciła się. Kierowca samochodu jadącego z naprzeciwka ma szczęście - spadające pręty omijają go o centymetry. Niestety jadący za nim kierowca nie miał już tak dobrze - przyczepka z prętami zahaczyła o jego pojazd i doprowadziła do niegroźnych uszkodzeń karoserii.

Widzowie w komentarzach nie ukrywają, że mogło skończyć się to tragedią. Szczęśliwie pojazd przewożący pręty musiał się wcześniej zatrzymać, zatem nie miał dużej prędkości na zakręcie. 

Przewożąc wielogabarytowe ładunki, zwłaszcza na przyczepie, warto odpowiednio zabezpieczyć ładunek oraz pamiętać o tym, że istnieje takie coś jak fizyka. Podczas takiej jazdy należy przy wykonywaniu różnych manewrów wziąć pod uwagę wszystkie doczepione do pojazdu dodatki. 

fot. screen Stop Pirat YouTube

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.7µg/m3 PM2.5: 8.9µg/m3